chrome firefox opera safari iexplorer

На Євро-2012 в Україну приїде легендарний Пеле, щоб відкрити свій музей

28 березня 2012 о 10:29

Нещодавно українські медіа з посиланням на заступника голови Нацагентства Євро-2012 Валерія Жалдака повідомили, що на Євро-2012 запрошений легендарний бразильський футболіст Пеле. 

Планується, що Пеле відвідає ключові матчі турніру. Дуже чекають на приїзд Пеле у Луганську, попри те що матчі чемпіонату у місті не проходитимуть. Втім, тут живе, мабуть, один з найвідданіших фанатів Короля футболу. 

Луганчанин Микола Худобін все своє життя присвятив збиранню унікальних експонатів, так чи інакше пов’язаних з ім’ям найвідомішого у світі футболіста А нещодавно створив музей Пеле у Луганську, і нині очікує на приїзд кумира, аби відкрити музей.

Бронзова скульптура футболіста Пеле височіє біля звичайної луганської п’ятиповерхівки. Місцеві жителі вже знають – на першому поверсі у будинку створено музей Пеле – це дві невеликі кімнати, витримані у золотисто-зелених кольорах, із сучасним світлом, скляними шафами для експонатів та камерами спостереження. В кімнатах розмістилися експонати, які власник музею Микола Худобін збирав усе своє життя. Лише одних автографів Короля футболу у нього більше двадцяти. Але розпочинаючи свою екскурсію музеєм, Микола Худобін вказує в першу чергу на вирізку із журналу. Зі світлини споглядають  Пеле та радянський воротар Лев Яшин.

В 1969 Пеле забив свій тисячний гол. І з цього все почалося
Микола Худобін

«Ось фотографія «Пеле і Яшин» з журналу «Наука і життя», за яку я дев’ятирічним хлопцем віддав велосипед. В 1969 Пеле забив свій тисячний гол. І з цього все почалося. Мене це дуже вразило», – розповідає Микола Худобін.

На цьому ж стенді – сумка із профілем Пеле. Колись, побачивши її на вулиці у випадкового перехожого, Микола Худобін купив у нього цю сумку за 10 рублів – чималу суму на той час, як для такої речі.

В колекції три тисячі експонатів

Кілька разів луганчанин бував на батьківщині свого кумира. Трава і цеглина зі стадіону, де грав Пеле, земля, де стояв будинок, в якому народився футболіст – все це також експонати музею. Окремі частини експозиції розповідають про участь бразильця на чемпіонатах світу і його суперництво на полі з радянськими футболістами. У 1958 році Пеле дебютував на світовій першості. Того ж року вперше на чемпіонаті світу виступила збірна СРСР.  Микола Худобін демонструє раритети, цінність яких людині, далекій від футболу, можливо, не зрозуміти, для колекціонера ж – це справжній скарб: квиток з фінального матчу Чемпіонату світу 1958 року в Швеції, або ж золота медаль Чемпіона світу в Чилі 1962 року. В його колекції близько трьох тисяч експонатів, які він збирав більше 40 років.

Зі своїм кумиром луганчанин зустрічався тричі, але перша зустріч – найбільш пам’ятна. «Коли я з Пеле зустрівся вперше, в 97-му році, – розповідає Худобін, – я втратив свідомість. Коли він дав мені автограф, обійняв, потис руку, на хвилину я вимкнувся».

«Моє життя – Пеле»

Микола Худобін з упевненістю каже: Пеле змінив його життя. Луганчанин хотів стати відомим футболістом. Футболістом не став, а ось відомим – цілком. Про дивакуватого колекціонера пише українська та бразильська преса, знімають фільми, його впізнають на вулицях. А ще Микола Худобін не курить і не п’є – бере приклад зі свого кумира. Якщо б не ім’я Пеле, каже Худобін, не побував би в Бразилії, а також не познайомився б з багатьма відомими футболістами та їхніми сім’ями.

За кілька років луганчанин планує видати книгу «Моє життя – Пеле». В майбутньому хоче влаштовувати виставки свого музею в інших країнах світу, такі пропозиції до нього вже надходили. Нині ж його головна мрія, аби Король футболу приїхав у Луганськ. Тоді ж офіційно і відкриє свій музей.

Закінчиться Євро, всі роз’їдуться, стадіони стануть нікому не потрібні, а музей, який відкриє Пеле, будуть відвідувати всі
Микола Худобін

«Стадіони можна збудувати будь-які, але душі в цих стадіонах немає. Закінчиться Євро, всі роз’їдуться, стадіони стануть нікому не потрібні, а музей, який відкриє Пеле, будуть відвідувати всі. Я хочу, щоб Пеле приїхав в це маленьке, нікому непотрібне місто, щоб здійснилася моя мрія», – каже Микола Худобін.

Нещодавно про луганського фаната та його колекцію дізналися й офіційні особи Бразилії. Міністр спорту Альдо Ребело здивувався, коли почув про музей в далекому Луганську, позаяк в  Бразилії музея Пеле не існує.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути