chrome firefox opera safari iexplorer

Парк «Київ у мініатюрі» може отримати статус скверу

26 березня 2012 о 09:49

Комісія Київської міської ради з питань культури і туризму рекомендує Київраді надати статус скверу парку «Київ у мініатюрі» у Гідропарку.

Про це сказано в повідомленні прес-служби депутата Київрада, голови комісії Олександра Бригинця.

«Парку „Київ у мініатюрі“ у Гідропарку буде надано статус скверу. Відповідне звернення було підтримано депутатами на засіданні постійної комісії Київради з питань культури і туризму», — сказано в повідомленні з посиланням на депутата.

У повідомленні зазначається, що «Київ у мініатюрі» — унікальний парк, єдиний не тільки в Україні, але і у всьому СНД.

«Аналогічні парки є гордістю всіх міст, де вони перебувають, а в нас він на межі виживання. Питання стало руба: або місто допоможе „Києву в мініатюрі“, або „Київ у мініатюрі“ перестане існувати», — сказано в повідомленні.

Зі слів депутата, зараз команда, яка працює над проектом «Київ у мініатюрі», змушена платити щорічно тільки за оренду землі понад 2 млн гривень, що за умови безкоштовного входу для школярів, малозабезпечених сімей, пенсіонерів і ветеранів і низької ціни (15 гривень) для всіх інших робить парк збитковим.

«Так, у нас був вибір — або надати парку відповідний статус і встановити некомерційну символічну ціну за користування земельною ділянкою, або змусити автора проекту відмовитися від низької ціни на квитки і від соціальної функції: безкоштовного відвідування для певних категорій населення. Ми зупинилися на першому варіанті», — цитує прес-служба Бригинця.

Парк відкрився 23 червня 2006 року.

На його території площею 1,8 га розташовано 57 копій-макетів архітектурних і історичних споруджень сучасного міста в масштабі 1:33.

У міні-Києві близько 700 об'єктів.

Як повідомляло агентство, Київська міська рада вирішила виділити комунальному об'єднанню «Київзеленбуд» 60 млн гривень на реконструкцію парків і скверів в 2012 році.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути