chrome firefox opera safari iexplorer

Українці стали боятися брати участь в соцопитуваннях

03 березня 2012 о 12:23

В одному з сіл у Дніпропетровській області люди навідріз відмовилися розмовляти з соціологами з Києва і висловлювати їм свою думку з приводу намірів влади дозволити продаж земель.

Експерти Центру Разумкова вдруге за весь час роботи центру і вперше з часів виборів президента в 2004 році не змогли провести соцопитування: люди побоялися розкривати соціологам свою думку, навіть на умовах повної анонімності.

Про це виданню Дзеркало тижня. Україна повідомила директор соціальних програм Центру Разумкова Людмила Шангіна, коментуючи результати соцопитування про ставлення українців до введення в Україні вільного ринку землі.

«За 12 років роботи соціологічної служби Центру таке трапилося вдруге. В одному з сіл, обраному за необхідними параметрами, що опинилося в Дніпропетровській області, ми не змогли провести фокус-групу. Власники земельних паїв навідріз відмовилися розмовляти про землю з якимись людьми з Києва. Незважаючи на наявність у останніх посвідчень і запевнень, що вони представники громадської організації, що розмова буде абсолютно анонімною — в тому плані, що ніхто, ніде і ніколи не опублікує їхні імена і сказане кожним із зазначенням його персональних даних. Іншими словами — люди побоялися говорити», — повідомила вона.

За словами експерта, вперше соціологи зіткнулися з чимось подібним в період президентської кампанії-2004. «Але тоді хоч зрозуміло було: на Сході боялися говорити ті, хто зібрався голосувати за Ющенка, на Заході — за Януковича», — дивується директор соціальних програм Центру Разумкова.

Нагадаємо, що з 1 січня поточного року в Україні передбачалося введення вільного ринку сільськогосподарських земель. 9 грудня 2011 Верховна Рада поспіхом ухвалила в першому читанні законопроект Про ринок земель, проте згодом таки продовжила мораторій на купівлю-продаж зазначених земель до 1 січня 2013 року.

Раніше також повідомлялося, що за результатами проведеного Цетром Разумкова опитування більшість українців (60,7%) переконані, що питання про введення вільного ринку с/г земель має вирішуватися з урахуванням їхньої думки і має бути винесене на референдум.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути