6-тонну скульптуру на трьох вантажівках було доставлено на склад неподалік від Києва. Там вона буде чекати своєї інсталяції.
Побачити «Будинок знань» мешканці та гості столиці зможуть вже 2 червня — скульптуру встановлять в Національному ботсаду ім. Гришко в рамках спеціального проекту на першому Міжнародному фестивалі скульптури Kyiv Sculpture Project.
За словами куратора Kyiv Sculpture Project Катерини Тейлор, «Будинок знань» — найбільша і в той же час одна з найбільш тендітних робіт, з усіх, які будуть представлені на фестивалі. «Адже при висоті в 8 метрів, товщина алюмінієвого листа, з якого виконані ажурні букви — всього 1 сантиметр», — каже вона.
Знакова скульптура «Будинок знань» являє собою викладену із металевих букв людину. Скульптура світиться вночі.
Жауме Пленса — учасник більше 110-ти групових виставок і автор 130-ти персональних експозицій. Його роботи прикрашають найбільший хмарочос світу у Дубаї і нью-йоркський Медісон Сквер Гарден, будівлю Бі-бі-сі в Лондоні та площу Массені у Ніцці.
Одну із найбільш гучних скульптур, Пленса створив для Чикаго. Фонтан у Мілленеум-парку складається із двох величезних плит, по яким стікає вода і на які проектуються обличчя мешканців міста.