chrome firefox opera safari iexplorer

«Великий їжак» хоче організувати дитячу версію літпремії

29 березня 2012 о 08:23

Оргкомітет літературної премії у сфері дитячої літератури «Великий їжак» обіцяє організувати також «Малого їжака» – конкурс для дітей, перемога у якому означатиме участь у всеукраїнській дитячій літній літературній школі.

Про це на прес-конференції у Львові повідомила президент «Великого їжака» Маріанна Кияновська, повідомляє ZIK.

Вона зазначила, що члени організаційного комітету мають у планах організувати дитячу версію літпремії – «Малий їжак».

До участі у конкурсі заохочуватимуться діти із прикладами, власне, літературного, а не шкільного письменства. Тобто, не шкільні твори, а казки, вірші, пісні, оповідання тощо.

Для дітей, які пройдуть відбір на «Малого їжака», хочуть організувати літню літературну школу – двотижневу чи десятиденну. Малих літераторів уже бувалі на майстер-класах вчили б писати, ділилися своїми секретами майстерності і письменницькими прийомчиками.

Але це дуже коштовний проект, каже Кіяновська. Загалом для того, аби втілити ідею в життя, потрібно не менше 300 тис. грн. Тож зараз організатори літпремії раді будуть підтримці спонсорів і меценатів.

Довідково

Літературна премія «Великий їжак» — перша українська недержавна премія для автора найкращої сучасної україномовної книги для дітей, незалежно від його місця проживання та місця видання книги.

Премія унікальна за своєю концепцією: автори, чиї твори потраплять до «списку фіналістів», опиняться в центрі ретельно організованої всеукраїнської інформаційної кампанії, що повинно сприяти розвитку ринку дитячої книги.

Велика просвітницька робота — невід’ємна складова Літературної премії «Великий Їжак» як соціального проекту.

Популяризація доброї літератури для дітей стимулює дитяче читання і дитячу творчість, тож у перспективі може дати Україні інтелектуально і духовно сформовану молодь.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути