chrome firefox opera safari iexplorer

80 років тому вперше був виділений вітамін С

04 квітня 2012 о 11:04

Цього дня 80 років тому американський біохімік Чарльз Глен Кінг уперше виділив вітамін С.

Цей вітамін дуже важливий для життєдіяльності людського організму. Він відіграє основну роль в утворенні колагену, який необхідний для росту й відновлення клітин тканини, ясен, кровоносних судин, кісток і зубів, а також сприяє засвоєнню організмом заліза, передає УНН.

Про існування таких речовин, як вітаміни, науковці здогадувалися задовго до відкриття Кінга. Ще в 1880 році російський біолог Микола Лунін із Тартуського університету провів низку дослідів на мишах на цю тему й у своїй дисертаційній роботі зробив висновок про існування якоїсь невідомої речовини, необхідної для життя в невеликих кількостях. У той час висновок М.Луніна був сприйнятий науковим співтовариством скептично.

У 1927 році угорський біохімік Альберт Сент-Дьйор виділив речовину, яка, як згодом довів Кінг, була потрібна організму для попередження цинги. Після п'яти років кропітких досліджень Кінг виділив із лимонного соку цю речовину, названу пізніше вітаміном C.

Структурна формула цього вітаміну була досить швидко визначена, і в 1933 році дослідники Говард і Рейнстейн синтезували його. Вітамін С або аскорбінова кислота — безбарвний прозорий легкорозчинний у воді вітамін, який міститься в цитрусових, деяких ягодах і зелених овочах. Більшість організмів синтезує його з глюкози, але людина цього робити не може, а тому має отримувати його з їжею.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути