chrome firefox opera safari iexplorer

На Володимирській гірці у Києві знесли старовинну альтанку. ФОТО

13 квітня 2012 о 11:36

У Києві на Володимирській гірці невідомі з молотком знищили одну з альтанок, які називають «Кокоревськими».

Про це повідомила Аня Кисельова в групі «Штаб оборони Києва» в Facebook.

«Сьогодні сталося чергове зґвалтування Києва – невідомі вандали з молотком знищили альтанку у Владимирському парку. Вже це на реставрацію ніяк не схоже», — написала вона.

Автор фото - ИВан ПРосперо

 

На сайті Everyday.in.ua користувач don_katalan услід зазначає: «На аварійну вона (альтанка) не була схожа, а щоб підфарбувати, як зараз вочевидь заявлять, можна й драбину підставити… Кому вона там заважала? Може, комусь для чергового ресторанчика місце приглянулося?».

 Автор фото - ИВан ПРосперо

 

Don_katalan нагадує історію створення ажурної альтанки: 1863 року до Києва приїхав відомий підприємець і меценат Василь Кокорев, побувавши на Володимирській гірці, він був настільки зачарований краєвидом, що подарував місту 1000 рублів на обладнання зручної альтанки.

«Ці гроші поклали в банк і… забули про них. У самому кінці XIX століття, під час чергового благоустрою гірки, знову постало питання про альтанку. Тут-то й згадали про гроші В. Кокорева. І виявилося, що за 33 роки сума збільшилася в 3,5 рази! Це дозволило замовити відомій варшавській фірмі „Гостинський і К°“ не одну, а дві альтанки», — пише автор.

"Першу встановили на Володимирській гірці, а другу – у сквері, нижче Андріївської церкви. Їх досі називають «Кокоревськими альтанками», — додає він.

Тепер одна з них зруйнована. Ось так вона виглядала:

 Фото з Everyday.in.ua

 

Як відомо, раніше у столиці на Андріївському узвозі, який визнано заповідною пам'яткою архітектури, під виглядом реконструкції знесли 3 будівлі, одна з яких – історична. Це викликало обурення й протести киян.

У результаті Ринат Ахметов, компанії якого стояли за знесенням, пообіцяв відновити знищені фасади на Андріївському узвозі.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути