chrome firefox opera safari iexplorer

У Севастополі закрили єдину школу-інтернат з державною мовою навчання

12 квітня 2012 о 13:56

10 квітня рішенням сесії Севастопольської міської ради школу–інтернат №7 з українською мовою навчання було перепрофільовано у дитячий дошкільний заклад №69.

Рішення в сесійній залі не викликало особливої полеміки. За словами керівників міського управління освіти, всіх учнів та педагогів буде переведено в інтернат №4, де для них спеціально створять українські класи.

Але у батьків школярів та педагогічного складу викликає занепокоєння, що про створення нових класів з українською мовою навчання вони знають здебільшого з чуток та повідомлень ЗМІ. А те, що на даний момент одним освітнім закладом з українською мовою навчання в місті стало менше, — доконаний факт.

До речі, на цій самій сесії депутати підтримали програму розвитку в місті російської мови, пише Україна молода.

Завуч 7–го інтернату Наталiя Тимчук на наступний день після рішення сесії повідомила виданню, що на даний момент управління освіти міста поки з офіційною заявою до людей, які працюють у закладі, не зверталося.

«Фінансування у нас виділено до 31 травня. Після цієї дати школу закривають, а дітей переводять до 4–го інтернату, роблячи з нього українсько–російський. Педагогів, за чутками, теж переводять. Це все розмови, але не на офіційному рівні», — розповідає Наталiя Тимчук.

Вона погоджується, що будівля, в якій був розташований сьомий інтернат, не пристосована для шкільних занять. Раніше тут справді був дитячий садок, і от тепер управління освіти має намір використовувати його, так би мовити, за призначенням. Альтернатива перейти у четвертий інтернат, де є відповідна база і територія, була б непогана. І, за словами людей, у принципi, влаштовує персонал. Але освітяни бояться, що в ході реформування їх просто скоротять.

Сам факт перепрофілювання закладу мусують уже більше двох років. Тому багато батьків протягом цього часу поступово почали забирати своїх дітей iз закладу та віддавати в інші школи. Також за цей період, за наказом міського управління освіти, не проводився набір до першого класу. На даний момент з 250 учнів, які були раніше в ньому, залишились і навчаються п’ятдесят. Працівники говорять, що, мабуть, рішення про його закриття ухвалювали раніше і робили все, аби створити ситуацію, коли уникнути цього вже майже неможливо.

Розділи: Новини освіти

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути