chrome firefox opera safari iexplorer

Українці просять встановити у Нижньому Новгороді пам’ятник Шевченкові

04 квітня 2012 о 10:16

Українська діаспора просить встановити у російському місті Нижній Новгород пам’ятник Тарасу Шевченкові до 200-річя від дня його народження.

Про це йдеться у переданому УНІАН зверненні Нижегородського товариства української культури «Джерело» до керівництва Росії та України.

“Члени української громадської організації «Джерело» щорічно відзначають день народження нашого великого земляка, покладають квіти до пам`ятної дошки на будинку №2 по Верхньоволзькій набережній. Однак, зв`язок Нижнього Новгорода з іменем Т.Шевченка настільки значний, що, на нашу думку, лише пам`ятних дошок мало, у місті необхідно встановити пам`ятник нашому великому землякові”, — йдеться у документі.

Наголошується, що «Нижній Новгород зіграв особливу роль у житті поета. Зокрема, при поверненні Т.Шевченка в 1857 році із заслання, де він провів 10 довгих, важких років, у Нижньому його перехопило розпорядження царя про повернення поета назад в Оренбург. Однак прогресивна громадськість міста за підтримки губернатора знайшла вихід із цієї, здавалося, безнадійної ситуації: було ухвалено повідомити владу про «хворобу» поета. Оформили медичний огляд, завірили його в жандармерії, і це дозволило Шевченкові залишитися в місті до одержання нових розпоряджень щодо нього. Таким чином, поет вимушено провів у Нижньому півроку — з 20 вересня 1857 р. по 8 березня 1858 р. Тут Т.Шевченко написав такі твори, як: «Муза», «Доля», «Слава», «Неофіти», «Юродивий».

За інформацією українського товариства, у Нижньому Новгороді поет мешкав на кількох квартирах, тому в місті є кілька місць, відзначених пам`ятними дошками.

“Менше двох років залишається до знаменної дати — 200-річя від дня народження Великого поета, Художника, Кобзаря України — Тараса Григоровича Шевченка. Громадськість Нижнього Новгорода, і в першу чергу українці, що проживають тут, повинні гідно зустріти цю дату. З відкриттям у Нижньому Новгороді Генерального консульства України у членів українського товариства «Джерело» з`явилася надія на втілення в життя нашої давньої мрії. Переконливо просимо всіх небайдужих українців і росіян, представників інших національностей посприяти в реалізації цієї пропозиції”, — йдеться у зверненні.

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути