chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні пройде найбільший в світі фестиваль короткометражного кіно

26 квітня 2012 о 14:41

3 травня в Україні з весняною програмою стартує фестиваль короткометражного кіно Future Shorts. В добірку увійшли 7 титулованих короткометражних фільмів, власників престижних кінопремій.

У Києві покази Future Shorts будуть проходити в кінотеатрі Жовтень. Крім української столиці, короткометражки покажуть також у Львові (Кінопалац — з 9 травня), Харкові (Боммер — з 10 травня), Дніпропетровську (Кіно Станція — з 10 травня), Одесі (Батьківщина — з 17 травня, Ю-Синема — з 31 травня), Донецьку (Кінопалац Зірочка, Кіно Культ — з 17 травня), Вінниці (Батьківщина — з 17.05), Чернівцях (Кінопалац Чернівці — з 17 травня), Запоріжжі (Кінотеатр ім. Довженко — з 24 травня).

Програма Future Shorts: Весна-2012 включає 7 титулованих короткометражних фільмів, власників престижних кінопремій:

— Померти поруч з тобою — покадрова анімація, створена з 3000 вирізаних вручну шматочків фетру, від режисера Спайка Джонза (Бути Джоном Малковичем, Адаптація);
— Love You More — режисерський дебют знаменитої художниці Сем Тейлор-Вуд, на основі сценарію оскарівського номінанта Патріка Марбері, з володарем Оскара Ентоні Мінгелла в ролі продюсера;
— Ведмідь — сіквел гучної роботи Неша Едгертона 2007 Павук (14 міжнародних кінонагород);
— Людина без голови — технічно досконала короткометражка про самотнього чоловіка без голови (премія Сезар за найкращу короткометражку);
— Чотирикутник — документальний фільм про спробу полігамного шлюбу, заснований на реальній історії дитинства режисера Еммі Грейпел;
— Венера — пластилінова анімація еротичного змісту;
— Рука — знятий жіночим тріо злободенний коментар на тему підліткового кохання в часи високих технологій.

Future Shorts — найбільший в світі фестиваль короткометражного мистецтва, який зарекомендував себе як фільтр якісного короткометражного кіно. Тут ігрові фільми сусідять з експериментальною анімацією, призери найбільших фестивалів — з талановитими студентськими замальовками, а новітні технології змінюються класикою. Назва Future Shorts вперше прозвучало в Україні навесні 2006 року, коли на екрани кінотеатрів чотирьох українських міст вийшла добірка Future Shorts.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути