chrome firefox opera safari iexplorer

До 100-річчя від дня народження Стельмаха «Укрпошта» випустила поштову марку. ФОТО

22 травня 2012 о 13:44

24 травня в усіх відділеннях поштового зв'язку вводиться в обіг поштова марка № 1193 «Михайло Стельмах. 1912—1983».

Про це повідомляє сайт «Укрпошти».

З цього ж дня марка вважається дійсною для оплати послуг поштового зв'язку. Формат марки – 30×33 мм. Її номінал – 2,00 грн, тираж – 150 тис. примірників.

Художник марки та штемпеля Володимир Таран.

Фото ukrposhta.com

Марка багатоколірна,  має захист: мікротекст «В. Таран», а також в УФ-променях світиться елемент сорочки та текст: «Михайло Стельмах».

Фото ukrposhta.com

Марку надруковано на ДП «Поліграфічний комбінат „Україна“ по виготовленню цінних паперів». Спецпогашення марки «Перший день» відбудеться у Києві (01001) та Вінниці (21050).

Фото ukrposhta.com

Довідка

Михайло Стельмах (24 травня 1912, с. Дяківці (тепер Літинського району Вінницької області) — †27 вересня 1983, Київ) — український письменник, драматург, фольклорист, творив у жанрі соцреалізму.

Писав вірші, але починаючи 1940-их — у прозовому жанрі. Автор поетичних книжок для дітей. Член Спілки письменників України.

Одним із перших у післявоєнній художній літературі порушив проблему Голоду 1932-33 та боротьби ОУН-УПА проти СРСР.

«Рідна країна»

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути