chrome firefox opera safari iexplorer

Гостинний двір стане чотирьохповерховим бутіком?

23 травня 2012 о 15:15

Столична містобудівна рада висловила свої зауваження стосовно функціонального призначення Гостинного двору, зменшення простору його внутрішнього двору, щодо місця створення 300 парковочних місць, які немає де розмістити та ризику заглиблення фундаментів будівлі, які й так знаходяться на відстані 4 метрів до верхньої точки метро.

Про це повідомив «Рідній країні» член Ради, голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець після засідання Містобудівної ради Києва, на якому обговорювався проект реконструкції Гостинного двору, його архітектурне і цільове призначення та організація навколишнього простору.

Гостинний двір на Контрактовій площі не значно зміниться візуально, внутрішній двір буде відкритий для проходу, але зменшений. Крім того, на будівлі надбудують мансарду, заглиблять Двір на один поверх, знищать тераси першого поверху і розмістять там бутіки.

«Якщо власники справді перетворять цей будинок в торговий центр, то вони прогорять як бізнесмени. Згадайте вулицю П. Сагайдачного кількарічної давності: вона суцільно складалась з бутіків, але з роками під тиском громадських потреб вона змінила цільове призначення. Тепер це вулиця ресторанів і банків. Впевнений, що кияни за певний час змусять змінити призначення і Гостинного двору з торгового центру в місце розваг і відпочинку», — вважає О. Бригинець.

Депутат пояснив своє бачення тим, що Гостинний двір знаходиться всередині окремого туристичного простору, до якого тягнуться дві історичні вулиці: вул. П. Сагайдачного та Андріївський узвіз. А тому туристи, які гулятимуть під пекучим сонцем цими позбавленими зелених насаджень вулицями, шукатимуть на Контрактовій площі не бутіки, а відпочинку.

«Контрактова площа, на якій є чимало зелених насаджень має бути організована як місце відпочинку значно краще, а Гостинний двір повинен стати громадським центром, де будуть сувенірні крамниці, галереї, ресторанчики тощо», — переконаний О. Бригинець.

Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути