chrome firefox opera safari iexplorer

Київська влада продовжує переслідувати художників

08 травня 2012 о 13:14

Влада продовжує атакувати художні майстерні. Цього разу їх висиляють у Подільському районі: на вул. Хоривій, 2-Б та Хоревій, 2-В, посилаючись на реконструкцію будинків.

Відповідне звернення з проханням допомогти вирішити питання щодо надання інших приміщень для творчих майстерень та не відселяти художників із зазначених майстерень до завершення відселення мешканців згаданих будинків надійшло від Національної Спілки художників України до голови комісії Київради з питань культури та туризму Олександра Бригинця.

«Фінансові інстинкти власників, які прикриваються байдужістю влади призвели до того, що Київ перетворюється в периферійне торгово-офісне місто. Зневага чиновників до людей мистецтва виявляється у всьому: у недофінансуванні культури, у виселенні митців. І тільки на зустрічах при телекамерах керівники міста говорять гарні слова, а на свята вітають митців привітальними листівками. Митцям не потрібні ваші привітання! Створіть нормальні умови для їхньої праці, інакше ми втратимо неповторний образ Києва»,- переконаний О. Бригинець.

Депутат нагадав, що це не перші спроби виселення художників із майстерень: у Печерському районі масово виселяють художників, тому що орендовані ними приміщення раптово перейшли з нежитлового фонду в житловий, а житлові приміщення не можуть бути використані як художні майстерні; на вул. Андріївський узвіз, 18 власники вже виселили художні майстерні; в Подільському районі адміністрація відмовляє Спілці у продовженні оренди приміщення на вул. Набережно-Лугова, 3.

Голова комісії звернувся до голови КМДА О. Попова з вимогою надати художникам інші приміщення в сусідніх будинків для розміщення майстерень заради того, щоб зберегти дух Подолу, як одного з наймистецькіших районів Києва.

Розділи: Суспільство

17 листопада

Інші дати
Міжнародний день студентів
Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.
Розгорнути
Народився Михайло Щепкін
(1788, Росія – 1863) – визначний актор української та російської сцени. Викуплений з кріпацтва І.Котляревським та іншими. В українському репертуарі був першим Виборним та Чупруном у п'єсах І.Котляревського «Наталка-Полтавка» та «Москаль-Чарівник», що залишилися кращими в його доробку.
Розгорнути
Народився Григорій Кочур
(1908, с. Феськівка Чернігівської обл. - 1994) - український перекладач, поет, літературознавець, громадський діяч. Автор книг "Друге відлуння", "Інтинський зошит" та ін.
Розгорнути