chrome firefox opera safari iexplorer

Київська влада продовжує переслідувати художників

08 травня 2012 о 13:14

Влада продовжує атакувати художні майстерні. Цього разу їх висиляють у Подільському районі: на вул. Хоривій, 2-Б та Хоревій, 2-В, посилаючись на реконструкцію будинків.

Відповідне звернення з проханням допомогти вирішити питання щодо надання інших приміщень для творчих майстерень та не відселяти художників із зазначених майстерень до завершення відселення мешканців згаданих будинків надійшло від Національної Спілки художників України до голови комісії Київради з питань культури та туризму Олександра Бригинця.

«Фінансові інстинкти власників, які прикриваються байдужістю влади призвели до того, що Київ перетворюється в периферійне торгово-офісне місто. Зневага чиновників до людей мистецтва виявляється у всьому: у недофінансуванні культури, у виселенні митців. І тільки на зустрічах при телекамерах керівники міста говорять гарні слова, а на свята вітають митців привітальними листівками. Митцям не потрібні ваші привітання! Створіть нормальні умови для їхньої праці, інакше ми втратимо неповторний образ Києва»,- переконаний О. Бригинець.

Депутат нагадав, що це не перші спроби виселення художників із майстерень: у Печерському районі масово виселяють художників, тому що орендовані ними приміщення раптово перейшли з нежитлового фонду в житловий, а житлові приміщення не можуть бути використані як художні майстерні; на вул. Андріївський узвіз, 18 власники вже виселили художні майстерні; в Подільському районі адміністрація відмовляє Спілці у продовженні оренди приміщення на вул. Набережно-Лугова, 3.

Голова комісії звернувся до голови КМДА О. Попова з вимогою надати художникам інші приміщення в сусідніх будинків для розміщення майстерень заради того, щоб зберегти дух Подолу, як одного з наймистецькіших районів Києва.

Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути