chrome firefox opera safari iexplorer

Київських художників виганяють з Андріївського узвозу

05 січня 2012 о 15:11

Близько сотні членів Київської Спілки художників, які працювали в одному з будинків на Андріївському узвозі, отримали припис до 4 січня звільнити приміщення. На вулицю їх виганяють пожежники та новий власник будівлі.

“Ці приміщення орендує Спілка художників. Але в 2007 році ми дізналися про те, що будинок проданий орендареві. Але на той час орендарем була тільки Спілка художників України. А виявилося, що, за липовими документами, ці будинки із 2004 року. В Подільській адміністрації проходило, що це приміщення орендує інша компанія”, — розповів художник Олександр Добродій.

Протягом 5 років Київська Спілка художників обстоювала своє право на майстерні в судах, і не безуспішно. Останній суд художники виграли. Але у грудні минулого року вони отримали акт від пожежної служби про те, що приміщення в аварійному стані.

“Ніхто з пожежників, і інших, інших, інших до нас не заходив. Тому що це зробити не можна, ми закриваємо майстерні. Відповідно, акти могли бути складені лише фіктивно”, — каже художник Віталій Колесніков.

Ситуація з будиночком на Андріївському узвозі — це звичайна рейдерська схема, переконані деякі експерти. Працює вона так: як тільки художники звільнять приміщення, у ньому, нібито, випадково може виникнути пожежа.

“Найхарактерніший приклад — це спалення будинку біля Хаятту. Правда суд не зміг чи слідчі не змогли довести, що це було зроблено спеціально, чи навмисне. Але факт того, що через кілька місяців після цієї пожежі нові власники звернулися до київської влади з проханням знести залишки будівлі і дозволити будівництво нової споруди”, — розповідає депутат Київради Олександр Бригинець.

До Київради вже подали проект нової споруди, яка має з’явитися на місті будинку з художніми майстернями, стверджує депутат. Тож художники чергують у майстернях цілодобово, аби приміщення не підпалили.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути