chrome firefox opera safari iexplorer

Київських художників виганяють з Андріївського узвозу

05 січня 2012 о 15:11

Близько сотні членів Київської Спілки художників, які працювали в одному з будинків на Андріївському узвозі, отримали припис до 4 січня звільнити приміщення. На вулицю їх виганяють пожежники та новий власник будівлі.

“Ці приміщення орендує Спілка художників. Але в 2007 році ми дізналися про те, що будинок проданий орендареві. Але на той час орендарем була тільки Спілка художників України. А виявилося, що, за липовими документами, ці будинки із 2004 року. В Подільській адміністрації проходило, що це приміщення орендує інша компанія”, — розповів художник Олександр Добродій.

Протягом 5 років Київська Спілка художників обстоювала своє право на майстерні в судах, і не безуспішно. Останній суд художники виграли. Але у грудні минулого року вони отримали акт від пожежної служби про те, що приміщення в аварійному стані.

“Ніхто з пожежників, і інших, інших, інших до нас не заходив. Тому що це зробити не можна, ми закриваємо майстерні. Відповідно, акти могли бути складені лише фіктивно”, — каже художник Віталій Колесніков.

Ситуація з будиночком на Андріївському узвозі — це звичайна рейдерська схема, переконані деякі експерти. Працює вона так: як тільки художники звільнять приміщення, у ньому, нібито, випадково може виникнути пожежа.

“Найхарактерніший приклад — це спалення будинку біля Хаятту. Правда суд не зміг чи слідчі не змогли довести, що це було зроблено спеціально, чи навмисне. Але факт того, що через кілька місяців після цієї пожежі нові власники звернулися до київської влади з проханням знести залишки будівлі і дозволити будівництво нової споруди”, — розповідає депутат Київради Олександр Бригинець.

До Київради вже подали проект нової споруди, яка має з’явитися на місті будинку з художніми майстернями, стверджує депутат. Тож художники чергують у майстернях цілодобово, аби приміщення не підпалили.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути