chrome firefox opera safari iexplorer

Київська влада продовжує переслідувати художників

08 травня 2012 о 13:14

Влада продовжує атакувати художні майстерні. Цього разу їх висиляють у Подільському районі: на вул. Хоривій, 2-Б та Хоревій, 2-В, посилаючись на реконструкцію будинків.

Відповідне звернення з проханням допомогти вирішити питання щодо надання інших приміщень для творчих майстерень та не відселяти художників із зазначених майстерень до завершення відселення мешканців згаданих будинків надійшло від Національної Спілки художників України до голови комісії Київради з питань культури та туризму Олександра Бригинця.

«Фінансові інстинкти власників, які прикриваються байдужістю влади призвели до того, що Київ перетворюється в периферійне торгово-офісне місто. Зневага чиновників до людей мистецтва виявляється у всьому: у недофінансуванні культури, у виселенні митців. І тільки на зустрічах при телекамерах керівники міста говорять гарні слова, а на свята вітають митців привітальними листівками. Митцям не потрібні ваші привітання! Створіть нормальні умови для їхньої праці, інакше ми втратимо неповторний образ Києва»,- переконаний О. Бригинець.

Депутат нагадав, що це не перші спроби виселення художників із майстерень: у Печерському районі масово виселяють художників, тому що орендовані ними приміщення раптово перейшли з нежитлового фонду в житловий, а житлові приміщення не можуть бути використані як художні майстерні; на вул. Андріївський узвіз, 18 власники вже виселили художні майстерні; в Подільському районі адміністрація відмовляє Спілці у продовженні оренди приміщення на вул. Набережно-Лугова, 3.

Голова комісії звернувся до голови КМДА О. Попова з вимогою надати художникам інші приміщення в сусідніх будинків для розміщення майстерень заради того, щоб зберегти дух Подолу, як одного з наймистецькіших районів Києва.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути