chrome firefox opera safari iexplorer

У Каневі розгорнули найбільший у світі український прапор

22 травня 2012 о 14:39

Під Чернечою горою у Каневі близько сотні опозиціонерів розгорнули найбільший у світі український прапор — 45 на 30 м.

«Продовжуємо започатковану в Черкасах акцію — в своїй хаті своя правда і сила, і воля. У рамках цієї акції провеземо цей прапор всіма райцентрами області. У квітні вже розгортали його в Холодному Яру», — розповів Gazeta.ua координатор Ради опозиційних сил Черкащини Леонід Даценко.

Уся площа заставлена сотнею наметів та торговими ятками. Продають українські сувеніри і харчі.

«Я чув, що ціни тут звєрські, — каже 22-річний Ігор із Черкас. — А сьогодні сам побачив. Пляшку пива, дешевшу 10 гривень, не купиш».

Опозиціонери піднялись на гору. По дорозі вони зустрілись із півсотнею прапороносців Партії регіонів, які вже спускались з гори.

«Ніколи ще такого не було. Тулуб (губернатор Черкаської області — ред.) і Герман (радник президента — ред.) просто кинули квіти до пам'ятника і втекли», — розповіла Віра Носенко, колишня заступниця голови Канівської райдержадміністрації.

Активісти поклали ромашки, гвоздики, хризантеми до пам'ятника Тарасу Шевченку.

«Помогите развернуть», — звернувся до них чоловік у м'ятій футболці. Представився Валерієм із Дніпродзержинська. На 3-метровому білому полотнищі напис «Президенту — импичмент». Все полотнище розмальоване синім та чорним маркером — дата, підпис, смайлики.

«Собирал подписи по многих городах — Луганск, Днепропетровск, Мариуполь. Есть подписи израильтян», — розповів чоловік.

Нагадаємо, 22 травня – День перепоховання праху великого українського поета Тараса Шевченка на Чернечій горі у Каневі.

Розділи: Суспільство

4 січня

Інші дати
Народився Павло Житецький
(1837, Кременчук - 1911) - український мовознавець, лексикограф, педагог і громадський діяч. Досліджував історичну фонетику української мови, зокрема таку її пам'ятку, як Пересопницьке Євангеліє 1556—1561 pp. Був активним учасником українського політичного руху, членом київської «Громади», співробітником «Кієвской Старини».
У дискусії щодо «теорії» Михайла Погодіна про нібито російськість княжого Києва відстоював думку, що Київська Русь — це держава українського народу, що традиції культури і побуту тут не переривалися у всі часи, а риси української мови наявні ще у письмових джерелах 12-13 ст.
Розгорнути
Народився Мирослав-Іван Велигорський
(1920, с. Серафинці Івано-Франківської обл. - 2008) - дослідник історії української культури, освіти, організатор громадського життя українців Канади.
Розгорнути