chrome firefox opera safari iexplorer

Донецьк пошив і передав Львову найбільший у світі синьо-жовтий прапор

01 липня 2011 о 14:10

Захід відбувся з нагоди 70-ої річниці Акта відновлення Української Держави в межах марафону «Рідний прапор нас єднає».

У розгорнутому вигляді стяг зайняв усю площу перед пам’ятником Шевченку. До розгортання національного символу долучилися кілька сотень людей. Особливо ця подія сподобалася дітям.

«Ми прагнемо показати, що жодні криваві полотнища не здатні об’єднати українців. Сьогодні у нас є хороша нагода це зробити. Львів’яни продемонструють, що Україна має власний прапор і лише він може об’єднати навколо себе громадян нашої держави, бо дуже дорогий для кожного, незалежно від регіону», – зазначила Тетяна Паркасевич.

Що цікаво, стяг вагою більше ста кілограмів, розміром 35 на 40 метрів – а це половина футбольного поля – та площею 1350 кв м у 2007-му році пошила пенсіонерка з Донецька, шахтарська вдова Марія Беляткова.

Вперше його представили у Донецьку з нагоди Дня Прапора. З того часу він мандрує Україною. Його розгортають на різних патріотичних заходах. Стяг уже побував у багатьох містах України, зокрема, його розгортали у Батурині, Крутах. До Львова він прибув з Дніпропетровська. Приємно, що в кожному місті люди зустрічають національний символ з радістю та допомагають його розтягувати.

«До речі, це – найбільший національний символ у світі. Книгою рекордів Гіннесса як найбільший у світі зареєстровано прапор Греції. Він має площу 600 квадратних метрів. Наш має площу 1350 квадратних метрів, тобто удвічі більшу. Зараз триває процедура його реєстрації у книзі рекордів Гіннесса. Тому невдовзі найбільшим прапором у світі буде прапор України», – зауважив депутат Буської районної ради Богдан Глова.

До Дня Незалежності прапор побуває ще в кількох регіонах країни. Завершиться марафон 24 серпня у Києві на майдані Незалежності.

Джерело: ZIK
Розділи: Громадянська Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути