chrome firefox opera safari iexplorer

У Каневі розгорнули найбільший у світі український прапор

22 травня 2012 о 14:39

Під Чернечою горою у Каневі близько сотні опозиціонерів розгорнули найбільший у світі український прапор — 45 на 30 м.

«Продовжуємо започатковану в Черкасах акцію — в своїй хаті своя правда і сила, і воля. У рамках цієї акції провеземо цей прапор всіма райцентрами області. У квітні вже розгортали його в Холодному Яру», — розповів Gazeta.ua координатор Ради опозиційних сил Черкащини Леонід Даценко.

Уся площа заставлена сотнею наметів та торговими ятками. Продають українські сувеніри і харчі.

«Я чув, що ціни тут звєрські, — каже 22-річний Ігор із Черкас. — А сьогодні сам побачив. Пляшку пива, дешевшу 10 гривень, не купиш».

Опозиціонери піднялись на гору. По дорозі вони зустрілись із півсотнею прапороносців Партії регіонів, які вже спускались з гори.

«Ніколи ще такого не було. Тулуб (губернатор Черкаської області — ред.) і Герман (радник президента — ред.) просто кинули квіти до пам'ятника і втекли», — розповіла Віра Носенко, колишня заступниця голови Канівської райдержадміністрації.

Активісти поклали ромашки, гвоздики, хризантеми до пам'ятника Тарасу Шевченку.

«Помогите развернуть», — звернувся до них чоловік у м'ятій футболці. Представився Валерієм із Дніпродзержинська. На 3-метровому білому полотнищі напис «Президенту — импичмент». Все полотнище розмальоване синім та чорним маркером — дата, підпис, смайлики.

«Собирал подписи по многих городах — Луганск, Днепропетровск, Мариуполь. Есть подписи израильтян», — розповів чоловік.

Нагадаємо, 22 травня – День перепоховання праху великого українського поета Тараса Шевченка на Чернечій горі у Каневі.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути