chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відзначили 151-шу річницю перепоховання Тараса Шевченка

22 травня 2012 о 13:04

151-шу річницю перепоховання Тараса Шевченка в Україні відзначили сьогодні у Києві. У храмі Воскресіння Христового, що на Подолі, відслужили заупокійну літію у пам'ять про Кобзаря.

На вшанування поета завітали кілька десятків представників патріотичних партій, громадських організацій та опозиційні депутати. Представники опозиції поклали квіти у храмі до пам'ятного знаку Тарасу Шевченку. Храм Воскресіння Христового обрали не випадково для вшанування цієї дати. Адже саме тут у травні 1861 року перебувала домовина з тілом Шевченка під час її перевезення із Санкт-Петербурга до Канева.

Микола Томенко, заступник голови Верховної Ради: "Коли домовина з Шевченком прибула до Києва — ці кілька днів перебування у Києві виникали стихійні мітинги, люди збиралися і говорили про ситуацію в Україні. Вони не лише згадували Шевченка, його творчість, а вони говорили про те, що напевне варто зробити все, щоб заповіти Шевченка збулися".

Кияни: "Ну, це пророк — це людина, яка, по суті, передбачила наше майбутнє ще у ХІХ столітті і так воно і сталося".

Кияни: "Це та людина, це Україна, считайте — він так любив Україну і ми повинні його шанувати пам'ять".

Фото — «Голос України»

Джерело: 5 канал
Розділи: Видатні постаті

18 листопада

Інші дати
Сьогодні відзначають:
  • День сержанта Збройних Сил України.
 
Розгорнути
Народився Кость Левицький
(1859, м.Тисмениця, Івано-Франківська область - 1941) - український державний діяч, адвокат, публіцист. Один з найвизначніших політичних діячів Галичини кінця 19 століття – першої половини 20 ст., керівник уряду ЗУНР (1918). Автор історичних праць «Історія політичної думки галицьких українців 1848-1914», «Історія визвольних змагань галицьких українців в часи світової війни 1914—1918 рр.», «Великий зрив».
“Ми свідомі цього обов’язку, який прийняли серед граду куль і незвичайно важливих обставин. Вступаючи в уряд, уважаємо за відповідне зазначити, що стоїмо на демократичнім принципі. Ми вийшли з народу і для народу буде присвячена наша праця” (Кость Левицький)
Розгорнути