chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відзначили 151-шу річницю перепоховання Тараса Шевченка

22 травня 2012 о 13:04

151-шу річницю перепоховання Тараса Шевченка в Україні відзначили сьогодні у Києві. У храмі Воскресіння Христового, що на Подолі, відслужили заупокійну літію у пам'ять про Кобзаря.

На вшанування поета завітали кілька десятків представників патріотичних партій, громадських організацій та опозиційні депутати. Представники опозиції поклали квіти у храмі до пам'ятного знаку Тарасу Шевченку. Храм Воскресіння Христового обрали не випадково для вшанування цієї дати. Адже саме тут у травні 1861 року перебувала домовина з тілом Шевченка під час її перевезення із Санкт-Петербурга до Канева.

Микола Томенко, заступник голови Верховної Ради: "Коли домовина з Шевченком прибула до Києва — ці кілька днів перебування у Києві виникали стихійні мітинги, люди збиралися і говорили про ситуацію в Україні. Вони не лише згадували Шевченка, його творчість, а вони говорили про те, що напевне варто зробити все, щоб заповіти Шевченка збулися".

Кияни: "Ну, це пророк — це людина, яка, по суті, передбачила наше майбутнє ще у ХІХ столітті і так воно і сталося".

Кияни: "Це та людина, це Україна, считайте — він так любив Україну і ми повинні його шанувати пам'ять".

Фото — «Голос України»

Джерело: 5 канал
Розділи: Видатні постаті

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...