chrome firefox opera safari iexplorer

У травні міжнародна делегація проїде місцями перепоховання Шевченка

28 березня 2011 о 11:01

З нагоди 150-річчя з моменту перепоховання Тараса Шевченка в Україні, 18-23 травня 2011 року відбудеться поїздка «Останній шлях Т.Г.Шевченка» за маршрутом Санкт-Петербург – Канів, присвячена життю та творчості Тараса Шевченка.

Про це повідомив Заступник Голови Верховної Ради України, керівник робочої групи Микола Томенко.

Захід проводиться за ініціативи Міжпарламентської асамблеї держав-учасниць СНД. В ході поїздки делегація прослідує тим маршрутом, яким у 1841 році проїхала траурна процесія з тілом поета, повертаючись на Україну.

Як повідомив Микола Томенко, подібний захід проводитиметься удруге. Перша поїздка під назвою «Останній шлях Т.Г. Шевченка» відбулася 20 років тому — у 1991 році. До складу української делегації планується включити парламентарів, вчених-шевченкознавців, бандуристів та ін.

18 травня заплановано виїзд делегації Міжпарламентської асамблеї держав-учасниць СНД з Санкт-Петербургу до Твері, згодом до Москви, Тули та Орла.

На території України делегація візьме участь у мітингах-реквіємах у Глухові та Батурині.

21 травня, після відвідання Ніжина, делегація прибуде до Києва, де будує проведений молебень у Церкві Різдва Христового, що на Подолі в Києві.

22 травня делегація вирушить у Канів, де візьме участь у поминальних заходах та мітингу-реквіємі на могилі Тараса Шевченка на Чернечій горі.

«Рідна країна»

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути