chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відзначили 151-шу річницю перепоховання Тараса Шевченка

22 травня 2012 о 13:04

151-шу річницю перепоховання Тараса Шевченка в Україні відзначили сьогодні у Києві. У храмі Воскресіння Христового, що на Подолі, відслужили заупокійну літію у пам'ять про Кобзаря.

На вшанування поета завітали кілька десятків представників патріотичних партій, громадських організацій та опозиційні депутати. Представники опозиції поклали квіти у храмі до пам'ятного знаку Тарасу Шевченку. Храм Воскресіння Христового обрали не випадково для вшанування цієї дати. Адже саме тут у травні 1861 року перебувала домовина з тілом Шевченка під час її перевезення із Санкт-Петербурга до Канева.

Микола Томенко, заступник голови Верховної Ради: "Коли домовина з Шевченком прибула до Києва — ці кілька днів перебування у Києві виникали стихійні мітинги, люди збиралися і говорили про ситуацію в Україні. Вони не лише згадували Шевченка, його творчість, а вони говорили про те, що напевне варто зробити все, щоб заповіти Шевченка збулися".

Кияни: "Ну, це пророк — це людина, яка, по суті, передбачила наше майбутнє ще у ХІХ столітті і так воно і сталося".

Кияни: "Це та людина, це Україна, считайте — він так любив Україну і ми повинні його шанувати пам'ять".

Фото — «Голос України»

Джерело: 5 канал
Розділи: Видатні постаті

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути