chrome firefox opera safari iexplorer

Українців змусять платити за супутникове телебачення?

29 травня 2012 о 11:22

Лобісти компаній з надання послуг платного ТБ готують зміни до закону про авторські права, прийняття яких зобов'яже супутникові канали вести закодоване мовлення на території України.

Про це газеті Комментарии повідомили відразу кілька джерел.

Видання пише, що зараз у відкритому доступі із супутників HotBird, Amos і Astra на території України мовлення здійснюють близько 60 каналів, які українці приймають на супутникові тарілки. За статистикою, супутникове ТБ на домашні антени приймають близько 3 млн вітчизняних домогосподарств, але при цьому близько 300 — 400 тис сімей купує пакети каналів в операторів.

За інформацією Комментариев, згадані поправки будуть внесені в законопроект № 6523, який розгляне перед другим читанням Комітет Верховної Ради з питань науки і освіти орієнтовно ближче до кінця червня. Ініціатор документа, народний депутат Максим Луцький, у ході листування не зміг дати чіткої відповіді щодо запропонованих нових норм мовлення і перенаправив питання журналіста Комментариев на згаданий комітет ВР, в якому також воліли утриматися від зайвих висловлювань.

Опитані виданням народні депутати дуже обережно коментують поправки, які були підготовлені до ЗП № 6523 перед його розглядом у другому читанні. Вони не заперечують того, що поправки щодо кодування мовлення дійсно можуть бути внесені. Але у зв'язку з тим, що зауважень до документа близько 300, їм, нібито, важко пригадати їх точне формулювання.

Газета зауважує, що представники супутникових платформ і платних каналів, думкою яких поцікавилася редакція, в цілому підтримують ідею депутатів. «Кодування призведе до поліпшення якості контенту, який закуповують вітчизняні мовники, оскільки їх трансляція буде краще монетизуватися», — заявила директор оператора супутникового ТБ компанії Viasat Оксана Ферчук. За її словами, зараз телеканали, які отримують ліцензії в Нацраді з телебачення і радіомовлення, і так зобов'язані кодувати сигнал. Але не всі з них сумлінно виконують цю норму. Думку Ферчук підтримує директор з розповсюдження преміум-каналу Eurosport в Росії та СНД Анна Пак.

Цілком імовірно, що за цими змінами про авторські права стоять великі гравці платного телебачення, які або недавно почали працювати на нашому ринку, або тільки збираються на нього вийти, зазначає газета.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути