chrome firefox opera safari iexplorer

В будівлі Київради знищується бібліотека

24 травня 2012 о 12:30

Бригинець звернувся з депутатським запитом до О. Попова та Г. Гереги з проханням вжити заходів направлених на збереження бібліотеки, яка розміщується в адміністративному будинку Київради.

Наразі бібліотека не може нормально функціонувати через відсутність відповідного приміщення. Про це повідомила «Рідній країні» прес-служба депутата Київради (БЮТ-Батьківщина), голови комісії Київради з питань культури та туризму Олександра Бригинця.

«Л. Черновецький розпочав знищення бібліотек, зараз воно продовжується. Тому я звернувся до О. Попова і Г. Гереги з проханням виправити ситуацію та надати можливість бібліотеці нормально функціонувати», — повідомив О. Бригинець.

Депутат розповів, що з початку заснування (1949 року) зазначена бібліотека розташовувалась в адмінбудинку Київради на вул. Хрещатик, 36 і займала площу 200 м². Бібліотека мала три кімнати: абонемент, читальний зал та книгосховище.

У 2006 році в зв’язку з ремонтом будівлі бібліотеку переселили: читальний зал у будиночок у дворі, а решту книг у підвал.

У червні 2007 року бібліотеку перенесли в приміщення на 11-му поверсі адмінбудинку. Більшу частину книг зв’язали у пачки і склали в мішки. Вся література була спущена у сирий підвал, вона знаходилась там два роки.

Згодом бібліотеку перемістили в інше приміщення (на11 поверсі), меншою площею. Як і раніше 2/3 фонду знаходились в підвалі, і лише в 2011 році бібліотеці надали друге приміщення в підвалі – сухе і відремонтоване.

«В зв’язку з безкінечним переїздом, відсутністю читального залу та неповного книжкового фонду бібліотекою втрачена значна кількість читачів. Через перебування книжок у підвальному приміщенні велика кількість книг була зіпсована: фонд бібліотеки зменшився від 60 тис. примірників до 40 тис. Для нормальної роботи бібліотеку лише потрібно забезпечити відповідним приміщенням та надати умови для розміщення читальних фондів», — зазначив О. Бригинець.

Бригинець висловив сподівання, що, можливо, в зв’язку з запланованою великою кількістю скорочень в КМДА, звільниться відповідне приміщення, в яке можна буде пересилити бібліотеку.

Депутат також наголосив на тому, що в цій бібліотеці, як і всіх муніципальних, книжковий фонд фактично не поповнюється.

Бібліотекою користується Київська міська рада, Київська міська державна адміністрація та її управління. На сьогоднішній день бібліотека не в змозі задовольнити потребу читачів у книзі. Зараз замість 1000 читачів, як це було до 2006 року, бібліотека має 480, тобто вдвічі менше. У 2011 році у бібліотеці було 480 читачів, 5280 – відвідувань, 15840 – книговидача.

Розділи: Суспільство

17 листопада

Інші дати
Міжнародний день студентів
Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.
Розгорнути
Народився Михайло Щепкін
(1788, Росія – 1863) – визначний актор української та російської сцени. Викуплений з кріпацтва І.Котляревським та іншими. В українському репертуарі був першим Виборним та Чупруном у п'єсах І.Котляревського «Наталка-Полтавка» та «Москаль-Чарівник», що залишилися кращими в його доробку.
Розгорнути
Народився Григорій Кочур
(1908, с. Феськівка Чернігівської обл. - 1994) - український перекладач, поет, літературознавець, громадський діяч. Автор книг "Друге відлуння", "Інтинський зошит" та ін.
Розгорнути