chrome firefox opera safari iexplorer

Влада обманула ветеранів з житлом

10 травня 2012 о 12:47

Героям Великої Вітчизняної видали ордери на квартири, але люди похилого віку другий рік не можуть заселитися в отримане житло.

Про це пише «Комсомольська правда», з посиланням на ветеранів, яких цинічно обдурили.

Два роки тому, до 65-річного ювілею Перемоги, Кабмін прийняв постанову виділити квартири київським ветеранам-інвалідам I групи, які стояли в черзі на житло. І в березні минулого року пенсіонерам урочисто вручили ордери.

Усе це навіть показали по телебаченню. Але показуха закінчилася – і про ветеранів забули. Багатоповерхівку на вулиці Леніна в Бортничах, куди повинні були заселити п'ять пенсіонерів із сім'ями, до цих пір не здали в експлуатацію, хоча вона готова на 95%.

«Коли нам давали ордери, то запевнили, що будинок повністю зданий і через місяць ми зможемо туди заїхати і жити. Коли ж ми прибули подивитися, виявилося, що багатоповерхівка не добудована!», — розповів 91-річний ветеран війни Олексій Яковенко.

Виявилося, замість того щоб купити ветеранам квартири в будинку, який вже зданий в експлуатацію, Головне управління житлового забезпечення КМДА інвестувало їх в споруджуваний будинок, оскільки так дешевше. Нині ж з'ясувалося, щоб здати будинок, потрібно вкласти ще чимало грошей.

«За інформацією забудовника, будинок буде зданий в третьому кварталі цього року», — повідомили в управлінні житлового забезпечення.

«Влада і забудовник тільки годують „сніданками“, постійно змінюючи дату здачі будинку. Куди ми тільки не зверталися. В адміністрації президента сказали, що винна столична влада. Ті звинувачують забудовників, які в свою чергу нарікають на кризу. Скільки нам тут залишилося, але пожити по-людськи не дають», — сказав 87-річний ветеран Микола Потій.

У Головному управлінні житлового забезпечення пояснили, що вони не купили ветеранам готові квартири, бо тендер виграв забудовник з незакінченим будівництвом.

«Ми вибрали ці квартири, так як даний забудовник виграв тендер. Будинок повинні були ввести в експлуатацію ще навесні минулого року, коли ми виділили ордери на квартири. Але сталася затримка через проблеми з фінансуванням – здача будинку перенеслася», — пояснив начальник управління Володимир Денисенко.

Щоправда, аналітики переконані в іншому, мовляв, у міськадміністрації «існує будівельне лобі», тож найімовірніше, вони ж ініціювали те, щоб міська влада купили квартири у конкретного забудовника.

«Випадки, коли ветеранам обіцяють квартири, а замість цього дають ордери в недобудованому будинку, в Києві не поодинокі. Була ситуація, коли в будинку на вулиці Срібнокільська на Позняках виділили квартири депутатам Верховної Ради і ветеранам. Так в секції, де жили ветерани, не працював ліфт і не було газу, а пенсіонери просто на цеглинах готували їжу. А у депутатів все було гаразд», — розповів директор аналітичного центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко.

9 травня ветерани планували влаштувати мітинг під стінами столичної міськадміністрації. Коли київська влада дізналися про це, а також і те, що про будівництвом цікавиться преса, то негайно запропонували компромісне рішення: створили комісію, а ветеранам щотижня пообіцяли звітувати про виконану роботу.

«Секція „А“, де ветерани мають квартири, буде здана до кінця липня. Ми все зробимо вчасно», — запевнив нас гендиректор компанії-забудовника Юрій Мацієвський.

Розділи: Суспільство

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...