chrome firefox opera safari iexplorer

До Євро-2012 польські митці влаштували «махач» у Києві. ФОТО

26 червня 2012 о 14:09

Хоча польська збірна й не пройшла груповий етап «Євро-2012», польські митці влаштували «махач» у Києві.

Це спільний соціальний польсько-український проект, присвячений нетолерантній та агресивній поведінці вболівальників.

На Оболонській набережній експонували відеоінсталяцію молодого польського художника з Торуні Стефана Корнацького, а у  Парку ім. Тараса Шевченка відбувся перформанс акторів двох театрів — Театр «21» з Варшави та Театр «Паростки» з Києва.

Сьогодні о 17.00 таке ж дійство пройде і на Андріївському узвозі.

Головне гасло «Махача» — «Агресія не культурна», а долають агресію та нетолерантність актори з синдромом Дауна — відомі особливою дружелюбністю, позитивним сприйняттям світу. Як каже керівник театру «Паростки» Віталій Любота, «вони мене навчили радіти життю».

Поштовхом до створення відеоінсталяції та театральних акцій стали взаємостосунки вболівальників двох спортивних клубів у Торуні — «Елани» (футбол) та «Апатор» (спідвей), що важко піддається логіці. Це також назви двох величезних торунських фабрик. Основу інсталяції складають величезні літери — назви підприємств, що були зняті з їхніх будівель. Назви розміщенні одна проти одної, їхня опозиційність доповнюється документальними відео — інтерв'ю з робітниками заводів, клубними вболівальниками, відзнятими на стадіонах клубів.

Завдяки відеоінсталяції народився й задум театральних акцій за участі двох театрів, тут вже долають агресію, миряться й грають...

Акції вже відбулися на Оболонській набережній, біля входу до Стадіону «Динамо» ім. В. Лобановського, парці Перемоги.

Фото прес-служби акції.

«Рідна країна»

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути