chrome firefox opera safari iexplorer

Києву загрожує кемпінговий скандал: шведським фанам ніде ночувати. ФОТО

06 червня 2012 о 16:38

Проект «Єврокемпінгу» на Трухановому острові може провалитися, якщо Київ не виправить недопрацювання до початку Євро-2012.

Про це ідеться в листі директора компанії Nikes.com Нікласа Халберга до начальника КП «Плесо», повідомляє ТСН.

Директор компанії, яка уклала угоду з КП «Плесо» на облаштування кемпінгу на Трухановому острові занепокоєний тим, що за два дні до поселення шведських фанів кемпінг зовсім неготовий. «Будь ласка виправте все якнайшвидше, і коли я приїду 7 червня, я б хотів провести повну інспекцію наметового містечка», — написав Халберг у листі.

Зауваження у нього викликали душові, електрика, розпланування території та траншеї по всьому острову.

Про проблеми з поселенням футбольних фанів на Трухановому острові прише й Українська правда. Київ.

Те, що побачать туристи не лише здивує їх, а й запам’ятається на все життя, пише видання.

Брудний пляж, перекопана ямково-горбиста зона кемпінга, неохайно збиті з тирсоплити літні душові, відсутність медчастини, купи сміття – ось що можна побачити у єврокемпінгу за 2 дні до заїду перших уболівальників.

«У п'ятницю – 8 червня – посол Швеції в Україні збирається прийняти роботи із благоустрою кемпінгу для Шведських уболівальників на Труханів острові. Це стало приводом для проведення депутатської виїзної інспекції, яку ми вирішили провести за два дні до початку Євро-2012», — розповів депутат партії «Удар» Олексій Давиденко.

Веселий банер запошує до кемпінгу

«При в'їзді на острів нас зустрів підбадьорливий плакат-вітання, явно розрахований на шведських уболівальників. Уже через 500 метрів на шлагбаумі з нас взяли за в'їзд до шведського кемпінгу 5 гривень і вказали на паспорт об'єкта, який гордо піднімається над дивного вигляду будівельним парканом», — сказав Давиденко.

План-схема кемпінгу і зони відпочинку

Як відомо, саме цим парканом Київська влада вирішила розділити жителів і фанів, відділивши шмат острова під наметове містечко.

«При вході на територію кемпінгу стає зрозуміло, що ганьби не уникнути. Першим об'єктом, який повинен бути готовий до приймання шведських фанатів є медичний пункт. Від нього можна побачити лише дерев'яний каркас і купи будівельного сміття навколо. Саме отут уже з 8 червня будуть приймати вболівальників, які занедужають на чужині», — розповів Давиденко.

Коли СЕС прийшла на острів з перевіркою, то побачила таку медчастину.
Згодом організатори попросили СЕС прийняти «пересувну медчастину», однак дозволу використовувати пляж і медчастину не отримали

За словами депутата, далі – ще гірше. Грубо збиті душові і як-небудь поспіхом зроблені туалети вразять навіть людину, яка бачила все в цьому житті.

 Жіночі душові на острові

«Інженерна думка й сучасні технології у душових вражають уяву», — жартує депутат і продовжує: «За містком збитим з необтесаних дощок –  клозети. Саме на цьому місці стає зрозуміло, що „ступити“ нам нікуди, а не „вступити“ керівництву Києва вже ніяк не вийде. Впевнений, що дірки в підлозі для жінок і оновлені пісуари для чоловіків залишать незабутнє враження в серцях Вікінгів».

Зручності для чоловіків
І туалети для пані

За словами Давиденка, на всій території кемпінгу дотепер відсутня електрика у зв'язку з тим, що нову, спеціально куплену із приводу Євро-2012 підстанцію забули встановити й підключити.

Електропідстанцію підключити забули?

«Дивлячись на траншеї з каналізаційними й водопровідними трубами, розкидані по всій території силові кабелі, виникає тільки одне німе питання – за що шведи будуть платити по 50 доларів з людини?!?», — сказав депутат.

На «зону гостинності» вказує і похилений паркан, дбайливо підпертий кілочками з усіх сторін.

Зону кемпінгу відділяє металевий паркан

По всій території видно масові, незаконні вирубки дерев і купи сміття.

Силові кабелі

Однак, як виявляється, усе це не найбільша проблема. Як з'ясувалося, СЕС Києва заборонила використовувати пляж і медпункт на території кемпінгу під час проведення Євро-2012.

«Шведи єдині, хто наважився розмістити своїх футбольних фанів „дикуном“, і боюся, вони дуже про це пошкодують. Приїхавши з інспекцією на острів, ми очікували побачити багато чого, але не таке. Логіка керівництва Києва зрозуміла, шведи не виборці – нехай живуть як бомжі. Прем'єр Миколи Азарова на засіданні Кабміну 6 червня заявив, Україна на 100% готова до Євро. У якому місці Україна готова!?!», — обурився Давиденко.

Звичайно, знайдеться багато людей, які скажуть, що кемпінг – не 5-зірковий готель. Мовляв, ті, хто обирає відпочинок зі спальниками і наметами, знають, чого чекати. Але тут можна заперечити. Бо фанам обіцяли «ідеальне місце поряд з піщаним пляжем, великою зеленою зоною, за 3,5 км від НСК „Олімпійський“  з 50 туалетами, душовими на 160 місць, кафе зі шведською їжею, а також невеликим охоронним пунктом».

Принаймні так у березні розповідав Інго Шоедерлунд зі шведської фан-асоціації «Шведський табір». Ймовірно, що це все він не сам вигадав, а так фан-асоціації повідомили у Києві.

Простіше кажучи, наобіцяли золотих гір, щоб вигідно продати шматок острова.

Ще б пак, шведи планують розмістити на Трухановому від 7 до 10 тисяч уболівальників, які платитимуть за місце за добу 129-189 крон (орієнтовно 150 – 200 гривень).

Заданими КМДА, наметове містечко розраховано на 2 тисячі 929 наметів і 294 трейлери. Можлива кількість жителів – 6 тисяч 446, цілодобово, стежити за порядком на території фан-кемпінгу на Трухановому острові будуть 150 міліціонерів, 8 кінних і 6 кінологічних патрулів.

Як повірити у ці слова, то фанів запрошують просто в казку. Однак все це чиясь бурхлива фантазія.

Що виглядає найбільш цинічно, так це реклама на сайтах бронювання житла на Євро 2012.

Там обіцяють комфортабельні душові, туалети, сауну, масаж, барбекю та щоденні дискотеки.

«Автостоянка, бар, ресепшн працюють цілодобово, сад, приватна пляжна зона, ресторан („шведський стіл“), снек-бар, тераса для засмаги, сауна, фітнес-центр, масаж, караоке, барбекю, бізнес-центр, інтернет, продаж сувеніров і подарків, нічний клуб, зручності для заняття водними видами спорту, фітнес-центр, великі екрани для перегляду футболу», — так рекламують євро кемпінг на Трухановому.

Фото з сайту www.booking.com

Навіть фото усього цього комфорту є в інтернеті, хоча насправді ще ні душових, ні тим більше саун чи спортзалу немає.

 Фото з сайту www.booking.com
Фото з сайту kiev.ukraine.topdestination.ru

Хто і як буде виправдовуватися перед єврофанами невідомо. Бо… невідомо, чи приїдуть ці фани.

За словами джерела «Української правди. Київ», 6 червня на Труханів приїжджали шведські журналісти, і їм українська гостинність не сподобалася.

«Кажуть, приїжджала група журналістів зі шведського радіо. Подивилися і розвернулися. Кажуть, до столичної влади пред'явили зауваження по 12 пунктах. Мовляв, якщо всього цього за два дні не виправлять, шведи в Київ не поїдуть», — розповів співрозмовник.

Чого чекати – покаже час. Однак чи реально за два дні зробити все так, як на привабливій картинці в інтернеті?

Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути