chrome firefox opera safari iexplorer

Лише кожен восьмий українець вірить, що нова Конституція поліпшить ситуацію в країні

28 червня 2012 о 10:35

Лише 13,3% українців (приблизно кожен восьмий) авірять, що ініційоване президентом внесення змін до Конституції поліпшить політичну, економічну та соціальну ситуацію в країні.

Про це у своїй статті для ZN.UA пише науковий консультант Центру Разумкова Микола Мельник

Відповідно до соцопитування, проведеного Центром Разумкова, 22,7% опитаних впевнені, що конституційна реформа спрямована на посилення особистої влади президента і вибудовування ним системи державної влади «під себе».

Ще 18,3% вважають, що реформа призведе до зміцнення позицій і посилення повноважень чинної влади.

17,2% упевнені, що створення Конституційної асамблеї покликане відвернути суспільну увагу від нагальних соціальних, економічних і політичних проблем.

Людей, які побачили в реформуванні Конституції позитивні моменти, виявилося набагато менше. 13,3% вважають, що таким чином покращиться політична, економічна і соціальна ситуація в країні.

4,3% вважають, що реформа дозволить удосконалити Конституцію відповідно до міжнародних стандартів, 3,6% — покращити механізми захисту прав і свобод людини, 3,4% — розширити основи розвитку демократії в Україні.

0,1% опитаних запропонували інший варіант відповіді, 17,2% не змогли відповісти на поставлене запитання.

«Сьогодні немає необхідності у проведенні повномасштабної конституційної реформи, тобто підготовки і прийняття нової Конституції. Саме така позиція є домінуючою серед громадян України», — прокоментував результати опитування Микола Мельник.

«Як свідчать результати проведеного на початку червня 2012 р. соціологічного опитування, 48,3% тих, хто виступає за необхідність проведення конституційної реформи, вважають, що до Конституції слід внести лише часткові зміни. І тільки 12,8% підтримують прийняття повністю нової Конституції як цілісного документа (38,9% із відповіддю не визначилися)», — зазначив соціолог.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути