chrome firefox opera safari iexplorer

Музей історії міста Києва може зникнути найближчим часом

21 червня 2012 о 14:28

Музей історії міста Києва може зникнути найближчим часом, побоюються його колишні і нинішні працівники. Останні роки він існує лише за рахунок своїх філіалів, але і їх, на думку, музейників, збирається відібрати столичне Управління культури і віддати іншому господареві. В мерії це спростовують, більше того, чиновники стверджують, що музей має не тільки належне фінансування, а до кінця літа запрацює і нове приміщення

Понад 8 років Музей історії міста Києва не має постійної експозиції. У 2004 році його виселили з будівлі Кловського палацу, щоб розмістити там Верховний суд України. З того часу музей лишився без постійного приміщення, а молоді кияни – без знання історії, говорять музейники. До сьогодні в столиці існувало 8 філій Музею історії Києва і це давало його працівникам віру у відродження.

Сергій Кролевець звільнився з посади директора Музею історії Києва минулого тижня. Нині він вголос висловлює підозри, що ці філії столичне Управління культури незабаром передасть у володіння інших музеїв

«Замість того, щоб сприяти входженню в нову будівлю, Управління культури розпочало процес ліквідації музею. Сьогодні Музей історії Києва існує лише в тих філіях, які є його структурними підрозділами: Музей Булгакова, Музей Пушкіна, Музей Грушевського, Музей культурної спадщини, Музей партизанської слави, Музей шістдесятництва», – зауважує Сергій Кролевець.

Екс-директор припускає, що першим в Музею історії міста заберуть Музей Булгакова і віддадуть Музею російського мистецтва, який має статус національного. Проте колегам не вдасться кваліфіковано обслуговувати цей філіал через свій вузький профіль, говорить Кролевець

Його думки поділяє і вчений секретар музею Катерина Романова, яка побоюється, що музейні фонди можуть розкрасти чиновники.

КМДА стверджує, що всіляко підтримує музей

В управлінні культури спростовують слова музейників. Їм взагалі немає на що жалітись, сказала у коментарі Радіо Свобода начальник Управління культури Київської міської державної адміністрації Світлана Зоріна.

«Чесно кажучи, мені здається, що це той випадок, коли люди не справляється зі своїми обов’язками, пише заяву, а після цього щось коментує, – каже вона. – Тому ситуація дуже дивна. Це просто якось характеризує чисто порядні якості людини»

За її словами, музей отримує постійне фінансування і підтримку від держави, а приміщення за адресою вулиця Богдана Хмельницького, 7 офіційно оформлене на музей і ніхто його забирати не буде. Продовжує Світлана Зоріна.

«Табличка на будинку вже висить. Приміщення за документами є на Музеї історії міста Києва. Воно подароване місту, – зазначає вона. – Але будинок ще не здали в експлуатацію, це правда. Він зможе функціонувати лише тоді, коли згідно Закону про музеї в ньому буде встановлена сигналізація».

Якщо не буде філіалів, то й музею не буде – Кролевець

Проте екс-директор Музею історії Києва Сергій Кролевець сказав Радіо Свобода , що нове приміщення без філіалів музею може просто не знадобитись.

«Музей просто помре. Він не зможе відкрити експозицію, яку мав наміри відкрити цього року. Філії є невід’ємною частиною музею і єдиним джерелом надходженням коштів», – наголошує Сергій Кролевець.

На День Києва наприкінці травня співробітники Музею історії Києва отримали символічні ключі від будівлі на вулиці Хмельницького. Першу експозицію в новому приміщенні планують на 24 серпня, День незалежності.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути