chrome firefox opera safari iexplorer

У Черкасах встановили сонячний годинник

12 червня 2012 о 13:24

У черкаській Долині Троянд з ініціативи міської влади встановили сонячний годинник. Виготовлений він із кованого металу у вигляді журавля, який піднімається в небо. Дзьоб цього крилатого вісника часу саме і слугує годинниковою стрілкою. Коли сонце котиться небом, тінь від залізного дзьоба птаха показує денний час, а циферблатом слугують 12 стільців, що встановлені по колу. На спинці кожного є цифрова позначка. На тих стільцях, котрі нагадують пір’їни, можна посидіти, помилуватися мереживним сонячним годинником та поспостерігати за рухом часу.

Над проектом сонячного годинника працював архітектор Олег Ніколенко, а викували його ковалі Володимир Погребняк та Микола Сорокін. Вартість сонячного годинника обійшлася міській скарбниці у 150 тисяч гривень.

«Я сподіваюся, що цей чудовий птах радуватиме жителів, принесе їм удачу, а сам годинник стане не лише окрасою міста, а й показуватиме точний час», — наголошує черкаський міський голова Сергій Одарич.

30 березня

Інші дати
Година землі
Година Землі – це міжнародна щорічна година, яка завжди проводиться в останню суботу березня закликаючи людей вимкнути світло та електричні пристрої на одну годину. Розпочинається акція о 20:30 годині і триватиме до 21:30. Саме в цей період багатьох людей закликають зекономити світло хоча б на 60 хвилин. 
Розгорнути
Олексій Івахненко
1913 – український учений у галузі інформатики, обчислювальної техніки, автоматичного керування, кібернетики і математичного моделювання. Академік НАН України.
 
Розгорнути
Олексій Коломійченко
1898 –  український отоларинголог. Вперше в Україні застосував видалення сторонніх тіл з гортані, трахеї та бронхів без трахеотомії. Автор праць з проблем новоутворень вуха, горла і носа, отосклерозу тощо. Створив українську школу отоларингологів.
Розгорнути
Борис Романицький 
1891 – визначний театральний режисер і актор. Народний артист СРСР. Співзасновник і художній керівник Театру ім. М. Заньковецької, спочатку мандрівного, а з 1931 р. – стаціонарного в Запоріжжі, з 1944 р. – у Львові. Лауреат Шевченківської премії.
Розгорнути
Народився Микола Барабашов
(1894, м. Харків – 1971) - український астроном, дослідник Місяця і планет Сонячної Системи. Іменем М.Барабашова названо малу планету та кратер на Марсі.
Розгорнути
1922 року у Києві створений театр-студія «Березіль»
(нині - Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т.Шевченка)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...