chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві з'явилося нове видавництво — «Спадщина»

13 червня 2012 о 13:23

Цього року в Києві з’явилося нове видавництво: «Спадщина». Нещодавно його плани презентував головний редактор Тарас Федюк.

Розпочали з перевидання перевірених часом бестселерів Оксани Забужко. «Польові дослідження з українського сексу» вийшли водинадцяте, «Музей покинутих секретів» — утретє.

Обкладинки упізнавані, пензля Ростислава Лужицького (ілюстрація до «Польових досліджень...» — один iз кращих зразків книжкової графіки часів Незалежності). На палітурці «Музею...» — логотипи чотирьох преміальних нагород, що їх одержав роман: дві у Німеччині, премія журналу «Кореспондент» та лауреатський герб «Книжки року».

До «Польових досліджень...» додано два десятки сторінок із фрагментами інтерв’ю письменниці. Подибуємо тут як філософські розмисли («сексуальне життя — це наше третє життя: поруч із свідомим, денним, і тим, котрим живемо уві сні... Тяжкий, темний і потужний плин історії непомітно впливає на геть неусвідомлені форми людської поведінки, на слова й жести в ліжку»), так і авторські коментарі: «В «Польових дослідженнях» я ж і справді заатакувала — свідомо, зумисне й цілеспрямовано — приховані травми та найінтимніші (вочевидь, захисні) самоомани значної частини нації, то чого ж дивувати, що реакція виявилась такою шалено агресивною?»

Ближчим часом у «Спад­щині» з’явиться перевидання ще одного популярного роману — «Мальва Ланда» Юрія Винничука.

На зароблені з продажу відомих творів кошти у другому півріччі почнуть виходити новинки від Лариси Денисенко, Ірен Роздобудько, Сергія Жадана, Олеся Єльченка, Василя Шкляра та інших відомих літераторів.

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути