chrome firefox opera safari iexplorer

Уряд виділив 5 млн грн на реставрацію заповідника «Гетьманська столиця»

21 червня 2012 о 16:18

Кабінет Міністрів України затвердив Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету обласному бюджету Чернігівської області на фінансування реставраційно-відновлювальних робіт по комплексу пам’яток архітектури Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» у місті Батурині.

Відповідна постанова була прийнята на засіданні Уряду 20 червня 2012 року, повідомляє прес-служба Мінкультури.

Згідно з зазначеним документом, цей Порядок визначає механізм використання у 2012 році коштів, передбачених Міністерству культури України у державному бюджеті за програмою «Субвенція з державного бюджету обласному бюджету Чернігівської області на фінансування реставраційно-відновлювальних робіт по комплексу пам’яток архітектури НІКЗ «Гетьманська столиця» у місті Батурині» в розмірі 5 млн гривень. 

Відповідно до затвердженого Порядку, кошти спрямовуються на виконання реставраційно-відновлювальних робіт, а саме:

  • відтворення живопису,
  • зовнішнє та внутрішнє оздоблення,
  • проведення монтажу системи вентиляції та кондиціювання,
  • будівництва зовнішніх мереж
  • упорядкування території заповідника.

Реалізація постанови забезпечить ефективне та цільове використання коштів державного бюджету та сприятиме розвитку соціально-культурної сфери Чернігівської області та туризму в регіоні за рахунок відновлення пам’яток архітектури заповідника «Гетьманська столиця» у місті Батурині.

«Рідна країна»

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути