chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні з'явиться електронний реєстр пацієнтів

22 червня 2012 о 11:45

Кабінет міністрів України оприлюднив постанову № 546 від 6 червня 2012 року, в якій затвердив створення електронного реєстру пацієнтів.

Відповідно до нової постанови, електронний реєстр пацієнтів є єдиною інформаційною системою збору, реєстрації, накопичення, зберігання, поновлення, використання та поширення шляхом реалізації, передання, а також знищення відомостей про фізичну особу та отриману нею медичну допомогу.

Також, як відзначається, реєстр є інформаційним ресурсом МОЗ, який ведеться з використанням інформаційних технологій, електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Так, установи охорони здоров'я всіх форм власності тепер зобов'язані вносити до реєстру відомості про фізичну особу, що містяться в затверджених наказами МОЗ медичних облікових формах; заклад охорони здоров'я, в якому пацієнтові надано медичну допомогу; вид наданої пацієнтові медичної допомоги; лікарські засоби і вироби медичного призначення, закуплені для лікування пацієнта за кошти державного та місцевих бюджетів; згоду пацієнта на обробку персональних даних у встановленій МОЗ формі.

Раніше міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв заявив, що країна повинна поступово відмовлятися від паперового документообігу і переходити на електронний.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути