chrome firefox opera safari iexplorer

Київська прокуратура перевірить скандальну забудову на Замковій горі

24 липня 2012 о 15:17

Київською прокуратурою захисту прав громадян та інтересів держави в екологічній сфері із залученням Державної екологічної інспекції у м. Києві, Управління земельних ресурсів при КМДА та органів внутрішніх справ організовано перевірку щодо законності проведення робіт та знесення зелених насаджень на території об’єкту природно-заповідного фонду – Замковій горі.

Про це УНІАН повідомили у Відділі зв’язків із засобами масової інформації прокуратури міста Києва. За висновками органів контролю та столичної міліції прокуратурою буде надана правова оцінка зазначеному факту, йдеться в повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, 23 липня голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець заявив, що у Києві продовжується нищення Замкової гори: працює важка техніка, вантажівками вивозиться ґрунт, вже зрізано близько сотні дерев, значна частина яких вікові. «Два дні тому я повідомив про початок руйнування Замкової гори з боку Фролівської вулиці та звернувся до голови КМДА Олександра Попова з проханням зупинити нищення легендарної гори.

Представники КМДА повідомили мені, що будівельні роботи не ведуться, а лише вивозиться сміття. Та насправді забудовники обдурили КМДА. Оскільки вже існує загороджений будівельний майданчик, де проводяться роботи», — наголосив О.Бригинець. «Зараз існує реальна загроза знищення історичної пам’ятки. Минулого року нам ледве вдалося зберегти залишки гори Щекавиці, і в даному випадку громадськість теж відступати не збирається», — заявив О.Бригинець.

З приводу нищення зелених насаджень О.Бригинець звернувся до екологічної прокуратури та прокуратури Києва з проханням перевірити діяльність підрозділів Міністерства екології та КМДА щодо бездіяльності влади, яка допустила масове знищення паркової зони в центрі Києва. *** Замкова гора (Хоревиця) — історична місцевість Києва. Залишок правого, високого берега Дніпра з крутими схилами.

Поряд зі Щекавицею, Старокиївською горою та річкою Либідь є одним із основних символів Києва, пов’язаних з легендарними засновниками міста.

Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути