chrome firefox opera safari iexplorer

Київська мерія називає законним будівництво на горі Щекавиця

08 липня 2011 о 18:20

Шевченківська райдержадміністрація Києва дозволила будівництво житлового будинку на земельній ділянці по вулиці Лук'янівська, 11, де розташована історична гора Щекавиця, своїм розпорядженням від 29 травня 2007 року.

Інститут археології НАН України також не висловив протесту проти будівництва на Щекавиці житлового будинку з підземними автостоянками. Однак, у листі Інституту від 2 липня 2007 року зазначається, що будівництво можливе лише за умови археологічного нагляду за земельними роботами. Проект будівництва на Лук'янівській, 11, погодила також Київголовархітектура. Установа дозволила забудову, враховуючи погодження Головного управління культурної спадщини від 11 грудня 2007.

У відповіді КМДА зазначається: «Правда, після виявлення на місці будівництва археологічних знахідок та акцій протесту проти знищення Щекавиці, проведених киянами, Київголовархітектура звернулася до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю з проханням перевірити відповідність зазначеного будівництва до погодженої проектної документації та надання інформації щодо наявності дозволу на виконання будівельних робіт. Перевірка порушень державних будівельних норм не виявила».

Раніше Головне управління охорони культурної спадщини Київської міськдержадміністрації прийняло рішення про призупинення будівельних робіт біля гори Щекавиця.

Як повідомлялося, в квітні забудовники зрізали верхівку історичної гори. В організації Збережи старий Київ заявили, що влада хоче побудувати на горі чотириповерхову будівлю. У травні забудовники, які представилися археологами, розривали гору з допомогою лопат і бульдозерів. Після того, як мешканці викликали міліцію, забудовники залишили гору.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути