chrome firefox opera safari iexplorer

Регіонали і комуністи «додавили» мовний закон. ВІДЕО

03 липня 2012 о 17:41

Верховна Рада ухвалила в цілому закон про засади державної мовної політики, запропонований народними депутатами від Партії регіонів Сергієм Ківаловим та Вадимом Колесніченком.

Як передає кореспондент УНІАН, за ухвалення відповідного рішення проголосували 248 народних депутатів із 364 зареєстрованих в сесійній залі.

Голосування за цей закон відбувалося під час бійки, тому депутати самі не зрозуміли, за що голосували. Оскільки опозиція зламала мікрофони, не було чутно, що ставить на голосування головуючий на засіданні перший віце-спікер Адам Мартинюк.

При переслуховуванні диктофонного запису журналісти спочатку почули, що А.Мартинюк поставив на голосування питання про включення мовного законопроекту до сьогоднішнього порядку денного. Зокрема, цього вимагав лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, який зауважив, що це вимога не лише його фракції, але й фракції КПУ.

Одразу після цих слів О.Єфремова у сесійній залі почалася бійка.

Спочатку пропозицію про включення до порядку денного підтримали 219 народних депутатів.

Згодом А.Мартинюк поставив на голосування питання щодо повернення до розгляду цього законопроекту. І депутати прогосували 241 «за».

Після цього було чутно, що А.Мартинюк ставить на голосування законопроект у редакції першого читання, однак номер документа він так і не назвав.

Лише згодом вдалося з’ясувати завдяки стенограмі засідання, що це все ж був мовний закон, який таким чином проголосовано в цілому.

За словами члена фракції НУ-НС Юрія Ганущака, усе відбулося у «волюнтаристський» спосіб, з порушенням усіх норм регламенту.

Як наголосив Ю.Ганущак, спочатку головуючий на засіданні перший заступник голови ВР Адам Мартинюк запропонував включити до розгляду даний законопроект. Ця пропозиція не була підтримана. Але потім до неї повернулися і законопроект був включений до порядку денного нинішнього пленарного засідання.

Після того, як депутати поламали мікрофон на місці А.Мартинюка у президії, він пересів у крісло голови ВР Володимира Литвина, який був відсутній на засіданні, і поставив на голосування пропозиції щодо ухвалення даного законопроекту в редакції першого читання.

Перед початком пленарного засідання в Верховну Раду приїжджав прем'єр Микола Азаров, повідомляє Українська правда.

Після голосування регіонали не скривали задоволення від результатів голосування.

Регіонал Михайло Чечетов заявив: «Оцените красоту игры. Мы их развели, как котят. Я не знаю, что они будут делать на выборах».

Автор документу, регіонал Вадим Колесніченко також висловив задоволення голосуванням. "Ми не дали пресі розкачати цього човна питаннями буде законопроект, чи ні. Ви хотіли мордобою? Ми цього не допустили", — зазначив він.

На зауваження, що вони «кинули» народ України, Колесніченко відповів: «Ви не народ України».

***
На знак протесту опозиція схвалила рішення не приходити до зали парламенту до кінця сесії.

П'ять депутатів від «Нашої України» оголосили безстрокове голодування. Серед голодуючих депутат Ксенія Ляпіна, В'ячеслав Кириленко, Іван Стойко та ще двоє депутатів.

Розділи: Суспільство

25 листопада

Інші дати
Народився Микола Пирогов
(1810, м. Москва, Росія – 1881) – видатний хірург та анатом, педагог. Засновник воєнно-польової хірургії. В розквіті творчих сил усамітнився в своєму невеликому матку «Вишня» неподалік Вінниці, де організував безкоштовну лікарню.
Розгорнути
Народився Іван Нечуй-Левицький
(1838, с.Стеблів, Черкаська область - 1918) — український прозаїк, перекладач. Автор творів «Микола Джеря», «Кайдашева сім»я»...
«Українська жизнь - то непочатий рудник, що лежить десь під землею, хоч за його вже брались і такі високі таланти, як Шевченко; то безконечний матеріал, що тільки ще жде робітників, цілих шкіл робітників на літературному полі». (Іван Нечуй-Левицький)
Розгорнути
Народився Клим Поліщук
(1891, с. Краснопіль, Житомирська область – 1937) – український письменник, публіцист, автор історичних романів «Гуляйпільський батько», «Отаман Зелений».
Розгорнути