chrome firefox opera safari iexplorer

На території Івано-Франківщини «мовний закон» не діятиме

23 серпня 2012 о 16:13

Івано-Франківська обласна рада визнала Закон України №5029-VI «Про засади державної мовної політики» таким, що не підлягає виконанню на території Івано-Франківської області, передає кореспондент УНН.

Відповідне рішення «Про дотримання вимог Конституції України щодо функціонування державної української мови в Івано-Франківській області» сьогодні прийняла сесія облради.

«Відповідно до статей 10, 60 Конституції України, ст. 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні“ обласна рада вирішила: 1) Вважати Закон України „Про засади державної мовної політики“ таким, що не підлягає виконанню на території Івано-Франківської області», – сказано в рішенні облради.

Депутати також визначили, «що єдиною мовою офіційної діяльності в області підприємств, установ та організацій усіх форм власності, мовою діловодства є державна українська мова».

Своє рішення депутати направлять Президенту України, Верховній Раді Україні, іншим обласним радам і ЗМІ.

Івано-Франківська облрада вважає, що прийнятий «у неконституційний, протизаконний спосіб антиукраїнський закон „Про засади державної мовної політики“, спрямований на підривання національних основ Української держави».

Як повідомляв УНН, раніше депутати міськради Івано-Франківська визнали мовний закон недійсним на території міськради.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути