chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні у Москві відкривається українська виставка. ФОТО

16 липня 2012 о 13:04

У московському Державному музеї образотворчого мистецтва імені Пушкіна сьогодні відкривається виставка «Повернення» Святого Луки". Західноєвропейський живопис VI — XVIII століть із музеїв України".

«Картина Франца Хальса „Євангеліст Лука“ (1623—1625) в рамках експозиції приїхала до нас у музей уже втретє. — розповіли організатори. — І це „повернення“ вирішили обіграти». Назва виставки співзвучна з радянською детективною стрічкою «Повернення» Святого Луки"(1970).

Вперше в одному виставковому просторі буде представлено 100 творів майстрів 6 — 18 століть, виконаних в різних жанрах і стилях.

Заступник директора ДМОМ Зінаїда Бонамі розповіла кор. ИТАР-ТАСС, що виставка реалізується в рамках циклу «Під покровом дружних муз ...» і продовжить серію експозицій, які відкривають найбільш значні художні зібрання країн ближнього зарубіжжя, пояснила вона.

Основу виставки складають роботи з дев'яти музеїв України: Києва, Одеси, Чернігова, Львова, Харкова, Житомира, Полтави. Експонати відбиралися за участю фахівців ДМОМ імені Пушкіна з фламандського, голландського, італійського мистецтва.

Серед полотен, які зацікавлять публіку, безсумнівно, роботи видатного портретиста «золотого століття» голландського мистецтва Франса Хальса «Євангеліст Матфей» і «Євангеліст Лука». Любителі мистецтва також побачать дві візантійські ікони 6 століття, полотно «Персей і Андромеда» пензля художника-маньєриста Джузеппе Чезаре, «Хрещення апостолом Філіпом євнуха», яке датується серединою 16 століття, і виконане нідерландським майстром епохи Відродження Яном ван Скорелом. Іншими унікальними експонатами стануть «Портрет папи Пія VI» відомого італійського живописця епохи рококо й неокласицизму Помпео Батоні, «Святе сімейство з Іоанном хрестителем на шляху до Єгипту» Паріса Бордоне, «Бог річки Шельди, Кібела і богиня міста Антверпена» Пітера Пауля Рубенса, «Амур і сплячі німфи» Якоба Йорданса.

Будуть виставлені і роботи менш відомих широкому глядачеві художників, зі спадщини яких збереглося всього по кілька картин. Серед них — «Пастушок, який грає з кішкою і мишкою» Томмазо Саліни, «Дама в кімнаті після повернення з церкви» Карела Слаббарта, «Натюрморт з битою птицею» («Мисливські трофеї») Християна Ван Хейла.

В рамках циклу виставок «Під покровом дружних муз...» в ГМИИ вже були показані твори західноєвропейського мистецтва 16 — 20 століть з Музею зарубіжного мистецтва міста Риги, а також шедеври вірменської і російської живопису 18 — 20 століть з музеїв Вірменії.

Огляд «Повернення» Святого Луки". Західноєвропейський живопис VI — XVIII століть із музеїв Україна" триватиме до 9 вересня.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Новини культури

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути