chrome firefox opera safari iexplorer

У Черкасах на підтримку мови оновлюватимуть державні прапори

05 липня 2012 о 11:15

Міський голова Черкас Сергій Одарич доручив оновити державні прапори біля шкіл і поліклінік з метою підняття патріотизму після прийняття Верховною Радою закону про мови.

«Скрізь повинен бути державний прапор. Біля шкіл, поліклінік та інших установ. Але не робіть чогось дешевого, робіть якісно. Я півроку тому у себе перед будинком встановив флагшток і повісив прапор. Незважаючи на те, що він висить на сонці, і на нього дують вітри, колір не змінюється. Прапори повинні бути скрізь. Якщо десь немає флагштока, то треба встановити. Тому що ефект від прийняття закону позитивний. За останні три дні я спілкувався з людьми, які завжди говорили російською, а зараз переходять на українську», — розповів він.

Крім того, політик попросив юристів уважно вивчити мовний закон. «Щоб ми могли відреагувати на появу такого маразматичного документа», — наголосив він.

Як повідомлялося сьогодні, 5 липня, Тернопільська облрада припинила контакти і співпрацю з облдержадміністрацією через мовний закон. Раніше Львівська облрада розірвала договір про оренду приміщення Львівської обладміністрації через протест проти закону про мови.

Розділи: Суспільство

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути