chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві встановлять пам’ятний знак Миколі Вінграновському

10 липня 2012 о 16:00

В Києві буде встановлено пам’ятний знак відомому українському письменнику, режисеру, актору Миколі Вінграновському.

Відповідне звернення Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка було підтримане на засіданні комісії з питань найменувань та пам’ятних знаків КМДА. Про це повідомив член зазначеної комісії Олександр Бригинець.

«Київ здобуває все більш історичне українське обличчя. Я радий, що ім’я видатного українського письменника, режисера, актора буде увічнено в столиці. Звичайно, я повністю підтримую таку ідею», — прокоментував О. Бригинець.

Микола Вінграновський (7 листопада 1936, Первомайськ — 27 травня 2004, Київ) — український письменник-шістдесятник, режисер, актор, сценарист і поет. Ще студентом зіграв головну роль у художньому фільмі «Повість полум′яних літ», автором якого був Олександр Довженко. Також зіграв акторські ролі в фільмах «Сейм виходить з берегів»,
«Берег надії», «Дума про Британку». Режисер ряду художніх та документальних фільмів. Автор збірок «Атомні прелюди», «Сто поезій», «Поезії», повістей «Первінка», «У глибині дощів», роману «Северин Наливайко» та ін.

Лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка, Почесної Грамоти Президії Верховної Ради України, Лауреат літературної премії «Благовіст» та премії Фундації Антоновичів (США).

2 лютого

Інші дати
Народився Євген Гребінка
(1812, с. Убіжище, тепер с. Мар'янівка Полтавської обл. – 1848) - письменника, педагога, видавця, автора збірки байок "Малороссийские приказки", комедії "Не в свои сани не садись", роману "Чайковський", низки оповідань, багатьох пісень та романсів (зокрема "Українська мелодія", "Очи черные"). Брав активну участь в організації викупу Т. Шевченка з кріпацтва, допомагав у виданні "Кобразя". Видав альманах "Ластівка".
«Давно хтось сказав, що українською мовою можна писати лише саме кумедне, смішне... Досить прочитати історію Малоросії, придивитися до характерів її героїв, прислухатися до її пісень, де ремство душі виливається в таких жалібних звуках, як пісня степової чайки, як стогін матері над могилою сина, і ви думаєте: невже народ з таким залізним характером, з такими глибокими почуттями може лише сміятися?» (Є.Гребінка)
Розгорнути
Народився Іван Пулюй
(1845, с. Гриймалів Тернопільська область – 1918) – видатний український фізик і електротехнік, організатор науки, громадський діяч. Автор праць з катодного випромінювання та катодних Х-променів, які відкрив за 3 роки до Рентгена. Першим у світі зробив «рентгенівський» знімок скелета.
Розгорнути
Народився Валер'ян Підмогильний
(1901—1937) — український письменник і перекладач. Автор роману «Місто».
«Найгірша помилка — уважати неминуче за доцільне». (Валер»ян Підмогильний)
Розгорнути
Народився Василь Литвиненко
(1899, м. Саратов, Росія - 1966) - український балетмейстр і співак. Постановник  першого українського балету ("Пан Каньовський").
Розгорнути
Юхима зимового
Лютневі прикмети - хурделиці та замети
Розгорнути

Новини Дивитися всі