chrome firefox opera safari iexplorer

У листопаді громадськість відзначить 100-річчя від дня народження Малишка

30 липня 2012 о 16:42

Сторіччя від дня народження Андрія Самійловича Малишка культурна громадкість України буде відзначати в листопаді  цього року.

Нині йде активна підготовка, аби гідно вшанувати українського славетного поета в бібліотеках нашої столиці, у вузах і школах. Зокрема, дирекція Публічної бібліотеки імені Лесі Українки намітила цілий ряд святкових заходів разом із письменниками, журналістами, видавцями і своїми читачами. До нас охоче відгукнулися давні й вірні друзі, серед них – народний депутат українського парламенту, відомий культуролог Микола Томенко, поет-академік Борис Олійник, голова Національної спілки письменників України Віктор Баранов, заступник директора Національного академічного інституту літератури Сергій Гальченко, ректор Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова Віктор Андрущенко, голова комісії  Київради з питань культури та туризму Олександр Бригінець. Вони пропонують розпочати  Малишкове свято в райцентрі Обухів, де народився поет,  а врочистий вечір провести в Національній філармонії.

В Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки будуть організовані книжково-ілюстративні виставки, пройде літературно-тематичний урок «Андрій Малишко: життєвий і творчий шлях» та літературно-музичний вечір «Пісенна творчість Андрія Малишка». Пісні, які створив Андрій Малишко давно співає вся Україна. Вони звучать у багатьох країнах світу: і ніжні «Київські каштани», і лірична «Ми підем, де трави похилі», і тривожна «Стежина», і хвилююча «Пісня про вчительку». А пісенна перлина «Рідна мати моя» названа найкращою піснею 20-го століття.

Нам рідні й дорогі його хрестоматійні вірші, поміж  якими сей зразок найвищої любові, святого патріотизму:

Україно моя, мені в світі нічого не треба,

Тільки б слухать твій голос і ніжність твою берегти.

Цими днями в Лесиній бібліотеці режисер Першого каналу українського телебачення Тетяна  Жицька розпочала зйомки документального кінофільму про життя і творчість Малишка. У фільмі будуть прецікаві спогади нашого поета і пісняра Малишкової школи  Миколи Сома.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...