chrome firefox opera safari iexplorer

Українські судді та президент знову залишаються недоторканними

11 липня 2012 о 15:22

КС не дозволив парламенту вносити зміни до конституції в частині скасування недоторканності президента і суддів.

Конституційний Суд України не дозволив Верховній Раді вносити зміни до Конституції в частині скасування недоторканності Президента і суддів.

Як передає кореспондент УНІАН, про це йдеться в оприлюдненому сьогодні рішенні Конституційного Суду щодо ухваленого ВР 20 червня законопроекту про внесення змін до Основного Закону, який передбачав скасування недоторканності депутатів, Президента та суддів. Цей законопроект був внесений опозицією.

КС погодився, що парламент може вносити зміни до Конституції в частині виключення норм з неї щодо недоторканності народних депутатів України.

Водночас суд не погодився з виключенням норм щодо недоторканності Президента України.

У рішенні суду зазначається, що з цього приводу рішення суд уже приймав 1 квітня 2010 року.

Також суд не погодився з тим, щоб Верховна Рада вилучала із Конституції норму стосовно недоторканності суддів. У рішенні зазначено, що недоторканність суддів «не є їхнім особистим привілеєм». «Скасування такої гарантії правосуддя як недоторканність суддів опосередковано може призвести до обмеження права на судовий захист, гарантованого статтею 55 Конституції України», — йдеться у рішенні КС.

Джерело: УНІАН
Розділи: Суспільство

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути