chrome firefox opera safari iexplorer

Черговий новозбудований храм УПЦ МП оздобили російськими імперськими символами

08 серпня 2012 о 13:17

Новий храм Української православної церкви Московського патріархату з’явився в одному з мальовничих місць Дніпропетровська. На тлі численних соборів леліяної нинішньою владою єпархії він вирізняється однією особливістю, яка відразу кидається у вічі, — повсюдно оздоблений зображеннями двоголового орла.

«Церква — це божа справа, тож ніяких символів, окрім хреста, бути не повинно, — каже «УМ» голова дніпропетровської обласної організації партії «Наша Україна» Віктор Гноєвий. — Тому двоголовий орел у божому храмі в Дніпропетровську є таким же викликом Україні, як і пам’ятник Сталіну в Запоріжжі. За нинішньої влади це зовсім не дивина, адже саме через церкву Московського патріархату — найперший шлях російської експансії в Україні».

ДОВІДКА «УМ»

Двоголовий орел є гербом Палеологів, який використовувався як печатка Івана III, що перейшла до нього після розгрому Константинополя і падіння Візантії в результаті одруження з представницею цього роду. Двоголовий орел з монограмою Христа на грудях символізує Третій Рим — правонаступник православних традицій після розгрому Візантії. Нині використовується у гербах Албанії, Вірменії, Сербії, Чорногорії та Росії. Але найуживанішим є саме в Росії, де зображення двоголового орла також задіяні і на штандарті Президента, і на емблемах Збройних сил, Верховного Головнокомандувача, видів і родів військ, федеральних відомств, відомчих прапорах. У суспільній свідомості саме двоголовий орел є символом Російської імперії.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути