chrome firefox opera safari iexplorer

Дніпро перетворюється на болото

10 серпня 2012 о 09:04

У Дніпропетровськ у через будівництво дамби частина Дніпра поблизу житломасиву «Перемога» перетворилась на болото.

У четвер високопосадовці облдержадміністрації, екологи, санітарні лікарі, фахівці рибінспекції та провели екстрену нараду щодо порятунку Дніпра, повідомляє "Радіо «Свобода».

За даними, оприлюдненими на нараді, будівництво яхт-клубом «Січ» берегоукріплювальної дамби на Дніпрі стало причиною того, що проточність води в річці порушилась і водна рослинність почала накопичуватись та розкладатись.

Наразі, за даними екологів, цвітіння води і гниття водоростей, посилене аномальною спекою останніх тижнів, викликає неприємний сморід, що поширюється на прилеглі райони. Жителі деяких будинків не можуть навіть відчиняти вікна.

«На річці Дніпро та інших водоймах області побудована велика кількість дамб та інших гідротехнічних споруд, які сьогодні завдають екологічної шкоди, що призводить до посилення процесу цвітіння води, її токсикації», — констатував глава облдержадміністрації Олександр Вілкул.

На скарги сотень жителів міста посадовці не реагували кілька днів. Наразі фахівці міркують, як відновити проточність у Дніпрі.

Контрольні органи мають перевірити проектну та дозвільну документацію на будівництво, а забудовникам треба у найкоротший термін розмити набудовану дамбу і почистити акваторію Дніпра від водоростей.

Нагляд за роботами здійснюватиме природоохоронна прокуратура.

Розділи: Довкілля

7 грудня

Інші дати
Народився Микола Устиянович
(1811, м. Миколаїв, Львівська область – 1885) – українського письменника і громадського діяча. Окремі його вірші ««Верховино, світку ти наш», «Гей, браття опришки» стали українськими народними піснями.
Розгорнути
Народився Микола Вороний
(1871, м.Дніпропетровськ - 1938) - українського поета, громадсько-політичного діяча, театрознавця, перекладача. У 1917 р. був одним із засновників і режисерів Українського національного театру. Автор поетичних збірок «Ліричні поезії», «В сяйві мрій», поеми «Євшан-Зілля».
Розгорнути
Народилася Катерина Білокур
(1900, с.Богданівка, Київська область – 1961) – українська художниця-самоучка, майстер українського народного декоративного живопису. Автор картин «Півонії», «Богданівські яблука», «За селом», «Натюрморт», «Хата в Богданівці», «Гай», «Колгоспне поле» та ін.
«Як би ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» (Пабло Пікассо про Катерину Білокур)
Розгорнути