chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні в Україні відзначають День військ зв'язку

08 серпня 2012 о 10:17

День військ зв'язку щорічно відзначається в Україні 8 серпня згідно з Указом Президента № 154/2000 від 1 лютого 2000 року. Військовий зв'язок — це невід'ємна складова управління Збройними Силами, його технічна основа. передаєУНН.

Початком славної історії, а потім і передумовою установи свята послужило те, що 8 серпня 1920 року в Києві, на базі колишнього Костянтинівського юнкерського військового училища почалася підготовка зв'язківців на других Київських військово-інженерних курсах.

Історичний досвід розвитку військового зв'язку підтверджує ту вирішальну роль, яку військові зв'язківці грають у збройній боротьбі, у досягненні перемоги. Свідчення тому — зростання питомої ваги зв'язківців на фоні загальної чисельності військ. В роки громадянської війни вона складала бмайже 3% від загальної чисельності Червоної Армії, а до початку Великої Вітчизняної війни виросла до п'яти відсотків.

Наприкінці Великої Вітчизняної війни майже кожен десятий воїн був зв'язківцем. На сьогодні близько 12 % від загальної чисельності Збройних Сил — це фахівці військ зв'язку, і роль військ зв'язку в досягненні постійної бойової готовності Збройних Сил виросла ще більше.

Війська зв'язку Збройних Сил України беруть свій початок від військ зв'язку армії Радянського Союзу. У січні 1992 року було створено Головне управління зв'язку Збройних Сил України, яке почало формування військ зв'язку незалежної держави. За час існування Збройних Сил України з розрізнених систем зв'язку створена єдина система, яка здатна забезпечити надійне управління Збройними Силами за будь-яких обставин.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути