chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні в Україні відзначають День військ зв'язку

08 серпня 2012 о 10:17

День військ зв'язку щорічно відзначається в Україні 8 серпня згідно з Указом Президента № 154/2000 від 1 лютого 2000 року. Військовий зв'язок — це невід'ємна складова управління Збройними Силами, його технічна основа. передаєУНН.

Початком славної історії, а потім і передумовою установи свята послужило те, що 8 серпня 1920 року в Києві, на базі колишнього Костянтинівського юнкерського військового училища почалася підготовка зв'язківців на других Київських військово-інженерних курсах.

Історичний досвід розвитку військового зв'язку підтверджує ту вирішальну роль, яку військові зв'язківці грають у збройній боротьбі, у досягненні перемоги. Свідчення тому — зростання питомої ваги зв'язківців на фоні загальної чисельності військ. В роки громадянської війни вона складала бмайже 3% від загальної чисельності Червоної Армії, а до початку Великої Вітчизняної війни виросла до п'яти відсотків.

Наприкінці Великої Вітчизняної війни майже кожен десятий воїн був зв'язківцем. На сьогодні близько 12 % від загальної чисельності Збройних Сил — це фахівці військ зв'язку, і роль військ зв'язку в досягненні постійної бойової готовності Збройних Сил виросла ще більше.

Війська зв'язку Збройних Сил України беруть свій початок від військ зв'язку армії Радянського Союзу. У січні 1992 року було створено Головне управління зв'язку Збройних Сил України, яке почало формування військ зв'язку незалежної держави. За час існування Збройних Сил України з розрізнених систем зв'язку створена єдина система, яка здатна забезпечити надійне управління Збройними Силами за будь-яких обставин.

Розділи: Суспільство

16 березня

Інші дати
Народився Юрій Дараган
(1894, м. Єлисаветград, тепер Кіровоград - 1926) - український поет, автор збірки "Сагайдак".
Розгорнути
Народився Микола Бурачек
(1871, с.Летичів Хмельницька область – 1942) – український житвописець, театральний художник, письменник, мистецтвознавець. Присвятив себе створенню образів української природи. Активний дослідник живописної спадщини Т.Шевченка.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська
(1882, м. Харків – 1931) – українська поетеса і педагог. Авторка поетичних збірок «Туга за сонцем», «Сонце з-за хмар», «Пісня життя», «Моєму краю», «Пробудження».
Мені зрідні осяйне Чорне море: Мов океан, весела й вільна я, Із краю в край, де поле і де гори, Луна мій спів, літа душа моя. І вічно юні думи без вагання Біжать, і йдуть, і товпляться в мені, І, як орли, щезають вдалині, І в душах будять бурні хвилювання... (Христина Алчевська)
Розгорнути

Новини Дивитися всі