chrome firefox opera safari iexplorer

У Бориспільському районі замість заказника роблять відстійник?

31 серпня 2012 о 08:51

Влада Бориспільського району планує перетворити найціннішу природну територію району на відстійник і обласне сміттєзвалище. 776 жителів села Головурів виступили проти знищення природи.

Про це «Рідній країні» повідомили у прес-службі Національного екологічного центру України.

«Нам стало відомо, що на Комісії Бориспільського міськвиконкому ба Бориспільської РДА розглядають проект будівництва водовідведення зворотніх стічних вод м. Бориспіль, а саме план скидати їх в урочище «Карань-Глуховщина», яке є унікальним природним куточком, а також знаходиться на дуже близькій відстані від нашого населеного пункту» — йдеться у зверненні жителів Головурова до Мінприроди України та контролюючих органів.

Також між селами Головурів і Вороньків, в урочищі «Бойків яр» розміщене місцеве сміттєзвалище. Районна влада організувала завезення до звалища відходів з усього району. Серед варіантів розвитку подій – створення тут обласного звалища твердих побутових відходів.

Селяни переконані, що наміри керівництва району загрожує здоров’ю всіх жителів Головурова і передусім дітей. Тому висловили категоричний протест проти намірів районної влади. Звернення під листом протесту підписали 776 жителів села.

«Землі Головурівської сільської ради — цє найцінніша природна територія в районі, – розказує заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. –Якщо наміри Бориспільського району, ця надзвичайно цінна природна територія буде втрачена назавжди а життя селян надалі стане нестерпним».

Нещодавно науковці НАН України запропонували створити в околицях Головурова три заказники «Болота Карань та Глуховщина», «Болота Шапчине та Кругле» а також «Луки над р.Павлівка».

Сільська рада і жителі села підтримали ідею заповідання цінних боліт і лісів. Проте, інтригою лишається: чи буде надана така ж згода керівництвом району.

«Рідна країна»

Розділи: Довкілля

17 листопада

Інші дати
Міжнародний день студентів
Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.
Розгорнути
Народився Михайло Щепкін
(1788, Росія – 1863) – визначний актор української та російської сцени. Викуплений з кріпацтва І.Котляревським та іншими. В українському репертуарі був першим Виборним та Чупруном у п'єсах І.Котляревського «Наталка-Полтавка» та «Москаль-Чарівник», що залишилися кращими в його доробку.
Розгорнути
Народився Григорій Кочур
(1908, с. Феськівка Чернігівської обл. - 1994) - український перекладач, поет, літературознавець, громадський діяч. Автор книг "Друге відлуння", "Інтинський зошит" та ін.
Розгорнути