chrome firefox opera safari iexplorer

Річку Черемош засипають сміттям

17 червня 2011 о 14:19

У прибережній зоні річки Черемош закопали шість вантажних машин сміття. Ще декілька самоскидів висипали біля русла Черемошу. За інформацією природоохоронців, зокрема, Національного екологічного центру України (НЕЦУ), це відбулося за наказом голови та секретаря сільської ради села Тюдів Косівського району.

Звернення місцевих жителів до контролюючих органів залишилися без належної реакції. Знаючи, що захоронення відходів у річках є грубим порушенням Водного кодексу України (статті 87 та 89) та Закону України «Про відходи» (статті 20 та 21), мешканці звернулися до екологів.

«Як нам вдалося довідатись, сміття планували вивозити на сміттєзвалище, на що попередньо було проведено збір коштів з місцевої громади та виділено кошти з місцевого та районного бюджетів. Але до сміттєзвалища машини не доїхали, натомість вивантажили увесь бруд просто в річку», – повідомляє активістка НЕЦУ Катерина Полянська.

Водночас, починаючи з лютого цього року, невідомі особи вивозять великовантажними самоскидами шутер та каміння з русла Черемошу, вочевидь, готуючи місце для будівництва.

З приводу всіх перелічених порушень, Національний екологічний центр України звернувся до Генеральної прокуратури України.

Майя Заховайко, "Рідна країна "

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути