chrome firefox opera safari iexplorer

Зі Львова культурного роблять Львів споживацький?

23 січня 2012 о 18:32

Чим насправді зустріне Львів вболівальників «Євро-2012»?, – закритими музеями та кав’ярнями, що є профанацією. Таку думку у коментарі ЗІКу 23 січня висловив гід-екскурсовод Петро Мацук.

За його словами, до «Євро-2012» у Львові залишається закритим Музей українського мистецтва на вул. Драгоманова, Природничий музей та ін. Водночас, навіть відкриті цікаві галереї та музеї зовсім не рекламуються містом. «Зате ми маємо предостатньо промоції з боку міста «Локалю», кав’ярень та кнайп», – каже Петро Мацук.

Основну ставку, на його думку, влада міста зробила на споживацький інстинкт туристів, щоб ті більше їли та пили, а не оглядали цінності Львова.

Також профанацією П. Мацук назвав нову львівську кав’ярню «Копальня кави», яка з’явилася на пл. Ринок 10, замість зруйнованої книгарні. «Ця копальна перекрила половину входу до Музею етнографії», – констатує екскурсовод.

Довідка ЗІКу

Мер Львова А. Садовий вважає, що знайшов компроміс щодо палацу Любомирських на площі Ринок, 10, де замість «Технічної книги» з’явиться кав’ярня.

На запитання, яким чином вирішилося питання збереження книгарні, Садовий відповів: «Наскільки я знаю, там є книжкові полиці в цій кав’ярні. Там буде і кава, і реалізація книжок. Таким чином знайдений компроміс. Я не був у цій кав’ярні, та, коли вона запрацює, я разом з вами готовий зайти і подивитися».

Профанація – тлумачення невігласами якоїсь ідеї, вчення, твору мистецтва, їх викривлення, опошлення.

7 грудня

Інші дати
Народився Микола Устиянович
(1811, м. Миколаїв, Львівська область – 1885) – українського письменника і громадського діяча. Окремі його вірші ««Верховино, світку ти наш», «Гей, браття опришки» стали українськими народними піснями.
Розгорнути
Народився Микола Вороний
(1871, м.Дніпропетровськ - 1938) - українського поета, громадсько-політичного діяча, театрознавця, перекладача. У 1917 р. був одним із засновників і режисерів Українського національного театру. Автор поетичних збірок «Ліричні поезії», «В сяйві мрій», поеми «Євшан-Зілля».
Розгорнути
Народилася Катерина Білокур
(1900, с.Богданівка, Київська область – 1961) – українська художниця-самоучка, майстер українського народного декоративного живопису. Автор картин «Півонії», «Богданівські яблука», «За селом», «Натюрморт», «Хата в Богданівці», «Гай», «Колгоспне поле» та ін.
«Як би ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» (Пабло Пікассо про Катерину Білокур)
Розгорнути