chrome firefox opera safari iexplorer

Зі Львова культурного роблять Львів споживацький?

23 січня 2012 о 18:32

Чим насправді зустріне Львів вболівальників «Євро-2012»?, – закритими музеями та кав’ярнями, що є профанацією. Таку думку у коментарі ЗІКу 23 січня висловив гід-екскурсовод Петро Мацук.

За його словами, до «Євро-2012» у Львові залишається закритим Музей українського мистецтва на вул. Драгоманова, Природничий музей та ін. Водночас, навіть відкриті цікаві галереї та музеї зовсім не рекламуються містом. «Зате ми маємо предостатньо промоції з боку міста «Локалю», кав’ярень та кнайп», – каже Петро Мацук.

Основну ставку, на його думку, влада міста зробила на споживацький інстинкт туристів, щоб ті більше їли та пили, а не оглядали цінності Львова.

Також профанацією П. Мацук назвав нову львівську кав’ярню «Копальня кави», яка з’явилася на пл. Ринок 10, замість зруйнованої книгарні. «Ця копальна перекрила половину входу до Музею етнографії», – констатує екскурсовод.

Довідка ЗІКу

Мер Львова А. Садовий вважає, що знайшов компроміс щодо палацу Любомирських на площі Ринок, 10, де замість «Технічної книги» з’явиться кав’ярня.

На запитання, яким чином вирішилося питання збереження книгарні, Садовий відповів: «Наскільки я знаю, там є книжкові полиці в цій кав’ярні. Там буде і кава, і реалізація книжок. Таким чином знайдений компроміс. Я не був у цій кав’ярні, та, коли вона запрацює, я разом з вами готовий зайти і подивитися».

Профанація – тлумачення невігласами якоїсь ідеї, вчення, твору мистецтва, їх викривлення, опошлення.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути