chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві руйнується ще одна пам'ятка архітектури

29 серпня 2012 о 10:31

Історична споруда у центрі Києва руйнується на очах. Колишній будинок швидкої допомоги, зведений 99 років тому, в аварійному стані. Колись станція швидкої існувала коштом благодійників. Як тепер виглядає пам`ятка архітекутри і хто має її берегти?

Ось так у нас виглядають пам'ятки архітектури. Колишній будинок швидкої допомоги — кажуть, витриманий у стилі флорентійського ренесансу. Утім, зараз ця будівля на межі знищення.

«Общество скорой медицинской помощи» — цей напис на споруді 1913-го року вже не зберігся. Нині будівлю, у якій колись рятували життя людей - аби хто сам врятував. На старих знімках історики показують справжній палац у флорентійському стилі. Тепер — і фільмувати нічого: вибиті шибки і обшарпані стіни.

Михайло, історик Києва: "Тут, до речі, можна побачити лілії, це символ Флоренції".

Всередині вже про архітектуру не йдеться. Тут аби не провалитися між поверхами. Жодного натяку на колишню медичну стерильність.

Ігор Луценко, активіст «Збережи старий Київ»: "Стіни нищаться грибком, залітає сюди атмосферна волога, це все руйнується і мабуть, через деякий час відновленню взагалі не підлягатиме".

Поруч з напівзруйнованим будинком — діюча лікарня. Камери та журналісти медиків налякали. Про закинутий палац — вони чомусь воліють не говорити.

Журналіст: "Вам взагалі невідомо, чи будуть його ремонтувати чи ні?"

Демидюк Олександр, заст. головного лікаря з хірургічної роботи: "Такі сподівання у нас є. Анатолій Іванович, я вас прошу..."

На захист будівлі стають молоді кияни. По собі залишають заклики врятувати споруду і йдуть просто до голови КМДА, щоби з'ясувати:

Арсеній, «Молодіжний рух Києва»: "Кому є інтерес довести її до такого стану, щоб воно в кінці кінців завалилося і збудувати тут висотку з дорогими квадратними метрами".

Кажуть, по війні у цій будівлі навіть розмістили Міністерство охорони здоров'я. Можливо, воно і досі є його власником, припускають історики. Утім, в головному управлінні охорони культурної спадщини Києва хто власник споруди — не знають.

Дем'юк Яків, заст. нач. управління охорони культурної спадщини: "Місто ж не може опікуватися усіма пам'ятками".

Бо у столиці — 4 з половиною тисячі об'єктів культурної спадщини, і лише 5 відсотків - власніть міста. Решта — мають інших хазяїв. Тож, в управлінні пообіцяли — до кінця тижня надішлють на Рейтарську своїх інспекторів.

Дем'юк Яків, заст. нач. управління охорони культурної спадщини: "Чесно кажу, ближчим часом там не був. Можливо, сьогодні заїду і гляну".

Активістка: "Я б вам радила заїхать і глянуть".

Джерело: 5 канал
Розділи: Суспільство

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути