chrome firefox opera safari iexplorer

У листопаді громадськість відзначить 100-річчя від дня народження Андрія Малишка

02 серпня 2012 о 13:19

У Києві зібрався на своє чергове засідання оргкомітет по вшануванню 100-річного ювілею відомого українського поета Андрія Малишка.

До оргкомітету увійшли відомі українські діячі культури, науки та освіти: поет-академік Борис Олійник, голова Національної спілки письменників України Віктор Баранов, заступник директора Національного академічного інституту літератури Сергій Гальченко, ректор Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова Віктор Андрущенко, голова комісії  Київради з питань культури та туризму Олександр Бригінець, відомий письменник Микола Сом та ін.

Громадськість спільно з оргкомітетом погодили графік проведення урочистостей, які пройдуть у листопаді цього року.

Як поінформував Голова оргкомітету Микола Томенко, він звернувся до Київської міської державної адміністрації з проханням упорядкувати сквер імені Малишка, відкрити там музичний фонтан, а також встановити у цьому сквері пам’ятник поету до його ювілею.

Окрім того, для гідного святкування 100-річчя Малишка організаційний комітет ініціює проведення урочистого вечора пам’яті поета, який відбудеться 14 листопада в приміщенні Національної філармонії України.

Також напередодні ювілею планується розмістити в засобах масової інформації соціальну рекламу, яка покликана зацікавити молоде покоління всесвітньовідомими творами Андрія Малишка: «Київські каштани», «Ми підем, де трави похилі», «Стежина», «Пісня про вчительку», «Рідна мати моя», яка була названа найкращою піснею 20-го століття.

До ювілею Малишка в Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки також пройдуть книжково-ілюстративні виставки, літературно-тематичний урок «Андрій Малишко: життєвий і творчий шлях» та літературно-музичний вечір «Пісенна творчість Андрія Малишка».

За інформацією оргкомітету, сьогодні вже розпочалися зйомки документального кінофільму про життя і творчість Малишка, де своїми спогадами про видатного поета поділиться український письменник Микола Сом.

«Рідна країна»

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...