chrome firefox opera safari iexplorer

У столиці згоріла двохсотрічна пам'ятка. ФОТО

14 серпня 2012 о 11:54

В історичному будинку на вул. Щорса, 44-Г, що є пам’яткою архітектури (Київський тюремний замок, якому понад 200 років) днями сталася пожежа.

Про це повідомив голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець.

«Це 200 річний будинок – пам’ятка, який знаходиться на закритій охоронюваній території, тому стороння людина проникнути туди не могла. Зважаючи на це, дуже актуальною може бути версія підпалу з метою знищення будівлі для того, щоб на її місці побудувати хмарочос», — наголосив Бригинець.

Тому депутат звернувся до Прокуратури Києва з проханням перевірити, чи була відкрита кримінальна справа і чи розглядається саме версія навмисного підпалу будівлі.

Він зазначив, що згадана споруда є частиною Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця».

Як відомо, останнім часом відбулось декілька скандалів навколо Київської фортеці. Останній – це звільнення з посади директора музею.

Для довідки. Київський тюремний замок – пам’ятка архітектури, збудована в 1812 році, є однією з небагатьох споруд такого типу, що збереглися в Україні. В основу планування замку покладено проект архітектора А. Захарова, пристосований до місцевих умов київським архітектором А. Меленським.

Як відомо, Бригинець є кандидатом в депутати до Верховної ради від опозиції.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...